Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Kia oslavila desetiletí výroby aut v Georgii

Kia Motors Corporation slaví 10. výročí výroby vozidel v americkém West Pointu (stát Georgia). Výrobní závod byl vůbec prvním výrobním závodem, které společnost v Severní Americe otevřela.

Doposud napomohl k vytvoření více než 15 tisíc lokálních pracovních míst a vyrobil přes 3 miliony vozidel.

V říjnu 2006, kdy byl položen základní kámen, se KMMG stal teprve třetím zahraničním výrobním závodem uvedené korejské firmy; výstavba závodu si vyžádala přes tři roky a v listopadu 2009 sjel z výrobní linky první vůz, SUV model Sorento.

Výrobní závod na ploše 2 200 akrů plní klíčovou roli v postupném posilování přítomnosti automobilky Kia na americkém trhu; její závod přitom momentálně disponuje roční výrobní kapacitou 340 tisíc vozidel.

Většinu vozidel vyrobených závodem KMMG tvoří nejoblíbenější vozy SUV značky Kia, kterými jsou Telluride a Sorento, stejně tak jako sedan střední třídy Optima. Kia Motors má v plánu navýšit roční výrobní cíl KMMG pro model Telluride ze současných 60 tisíc na 80 tisíc kusů.

Euisun Chung, výkonný viceprezident HMG (a prezident Kia Motors Corporation v době, kdy společnost o výstavbě závodu v Georgii rozhodovala), poblahopřál zaměstnancům KMMG i místním partnerům na speciální slavnostní akci, pořádané k aktuálnímu výročí. Pan Chung ocenil podporu a spolupráci Ministerstva hospodářského rozvoje státu Georgia, Ministerstva pro veřejné záležitosti a Úřadu pro správu přístavů státu Georgia.

Výkonný viceprezident Chung dále zdůraznil přínosy systému technických vysokých škol státu Georgia a roli programu Quick Start státu Georgia v zaškolování a rozvoji pracovníků KMMG během první dekády provozu, se zvláštním poukazem na pokrokové metody programu Quick Start v rámci školení více než 3000 zaměstnanců.

„Členové týmu KMMG si získali celosvětový respekt pro své pracovní výkony a oddanost věci,“ uvedl výkonný viceprezident Chung. „Pro úspěch prvního amerického závodu Kia byla klíčová podpora, které se nám od samotného počátku dostávalo – ze strany státu i místní samosprávy, občanských organizací a nejrůznějších partnerů. Není pochyb o tom, že Georgia i širší americký trh bude korunním klenotem našich globálních provozních aktivit.“

V souvislosti s dnešním rychlým tempem změn v globálním automobilovém průmyslu pak výkonný viceprezident Chung uvedl, Kia Motors se stane průkopníkem a propagátorem nových přístupů, a rovněž zdůraznil, že KMMG bude i nadále hrát důležitou roli v budoucí strategii firmy.

„Budeme nabízet ty nejlepší služby chytré mobility na světě a rozšiřovat sféru našich aktivit nad rámec samotné výroby automobilů,“ doplnil. „Do budoucna se chystáme vyrábět nejen automobily, ale také osobní vozidla pro leteckou přepravu nebo roboty, včetně veškerých souvisejících služeb.“

Guvernér státu Georgia Brian P. Kemp, jenž se slavnostní akce s výkonným viceprezidentem Chungem zúčastnil, pochvalně zmínil úspěšnou první dekádu výroby i slibnou budoucnost firmy Kia ve West Pointu.

„Bylo mi ctí oslavit dnešní milník a řadu úspěchů, kterých tým Kia dosáhl během první dekády výroby zde v Georgii,“ komentoval guvernér Kemp. „Jsme také pyšní na to, že se Kia rozhodla usadit právě v našem státě a pověřit výkonného viceprezidenta Chunga a celý tým KMMG úkolem dosahovat dalšího růstu zde v Georgii, a i nadále kráčet v čele odvětví v otázkách bezpečnosti a kvality.“

Kia Motors nedávno společně se sesterskou Hyundai Motor Company oznámila, že v USA založí joint-venture s firmou Aptiv se zaměřením na autonomní řízení s cílem kráčet v čele tohoto odvětví.

Milníky společnosti KMMG

Březen 2006: Podepsání smlouvy
Říjen 2006: Slavnostní položení základního kamene
Listopad 2009: Spuštění výroby modelu Sorento
Únor 2010: Slavnostní otevření KMMG
Září 2011: Spuštění výroby modelu Optima
Leden 2019: Spuštění výroby modelu Telluride
Září 2019: Vyroben vůz s pořadovým číslem 3 miliony

Zdroj: Kia, Kateřina Jouglíčková Vaňková
28.listopad 2019