Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Kia Slovensko zahájila vývoz do Ruska

Automobilka Kia Motors vyrobila během půlroční sériové produkce ve svém novém závodě u Žiliny 55.000 osobních vozů. Nyní továrna začala automobily vyvážet kromě Evropy také do Ruska. V budoucnosti se uvažuje i o exportu do Asie.

“Výroba běží podle plánů. Naší prioritou jsou nadále západoevropské trhy, zareagovali jsme však i na poptávku z Ruska. S exportem jsem začali od druhého květnového týdne, zatím jsme vyvezli asi 400 aut. Do konce roku by to mělo být 10.000 vozidel,” uvedl mluvčí závodu Dvořák. Společnost vyváží do Ruska rozmontované automobily, které pak její smluvní partner znovu skládá. Podle Dvořáka firma tímto způsobem ušetří na clech. 
 Automobilka hodlá v letošním roce na Slovensku vyrobit 150.000 vozů. Nedaleko Žiliny se zatím vyrábí pětidvéřová verze rodinného automobilu cee’d. Časem se produkce rozšíří o sportovně-užitkový automobil Sportage a kombi i třídveřovou verzi modelu cee’d. Naplánována je i výroba dalšího modelu, který však společnost zatím nepředstavila.
Továrna v současnosti zaměstnává zhruba 2300 z plánovaných 3000 lidí. S plnou kapacitou se počítá od roku 2009, kdy se bude v závodě vyrábět asi 300.000 aut ročně. Dodavatelé firmy by měli zaměstnat dalších 7000 lidí.
 

9.červen 2007