Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Kia ukázala v Čestlicích nové Sorento

Prezident Kia Motors Czech H.K. Baik předvedl v čestlickém Aquaparku novou generaci Sorenta. Generální ředitel importérství Vít Pěkný pak pokračoval tradičním výčtem úspěchů značky.

V Aquaparku Čestlice se v pondělí dopoledne sešla zhruba čtyřicítka novinářů na národní prezentaci další generace Kia Sorento. „První generace SUV Sorento přinesla náš průlom do segmentu větších terénních vozů a věřím, že i druhá generace bude mít v Česku výborné výsledky,“ řekl prezident společnosti H.K. Baik.

Auto, které už nemá žebřinový rám, ale samonosnou karoserii, sází na soudobou „žraločí“ linii značky, velký kufr, solidní výbavu a sedmiletou záruku. Tahákem zřejmě bude i nový čtyřválcový turbodiesel 2,2 CRDi. „Jde o úsporný agregát, jehož spotřeba se jen při agresivní jízdě přehoupne přes brutálních 7,2 litru,“ vtipně glosoval možnosti motoru fleetový manažer firmy Veselý. Sorento bude k mání u prodejců od 649 980 korun.

Generální ředitel Kia Motors Czech Vít Pěkný v pondělí nezapomněl na tradiční oslavu prodejních úspěchů importérství. „Jak vyplývá z nedávno zveřejněných výsledků za rok 2009, společnosti Kia Motors Czech se podařilo nejen prosadit se mezi sedmičku největších importérů automobilů, ale především dále posílit podíl na českém trhu.
 
Do tohoto pomyslného „čela pelotonu“ se Kia dotáhla poprvé v roce 2007, kdy jí k tomuto historickému úspěchu, stejně jako ke změně ve vnímání značky, dopomohl oblíbený a v současné době nejprodávanější model v segmentu nižší střední třídy – bestseller cee´d,“ uvedl Pěkný s tím, že kdyby si Peugeot s Citroënem nezapočítávaly do statistik užitkové vozy, patřila by značka Kia do první pětky importérů.
28.leden 2010