Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Kia vyvezla hosty festivalu na Špilberk

Na brněnském Špilberku se konal 21. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk 2020, jenž se tradičně věnoval klasické orchestrální hudbě. Hosty vyvezly na hrad elektrifikované modely značky Kia.

Festival pořádala Filharmonie Brno, přičemž její oficiální partner a autorizovaný dealer značky KIA, společnost PEMM Brno s.r.o., poskytla flotilu elektrifikovaných modelů Kia pro účely zajištění čisté mobility návštěvníků festivalu. Během sedmi večerů se vozy Kia dopravilo více než 600 příznivců vážné hudby.

„Letošní ročník hudebního festivalu Špilberk 2020 hodnotíme velmi pozitivně. Nesmírně nás potěšil vysoký zájem veřejnosti o jízdu vozy s alternativním pohonem až k nádvoří hradu. Letos jsme na festival dopravili přes 600 diváků, a oproti loňskému roku můžeme potvrdit, že zájem a zvědavost hostů o elektromobilitu, ale i její znalost narostl v porovnání s loňským rokem o desítky,“ chválí si partnerství Ivo Soukup, vedoucí oddělení prodeje vozidel Kia ze společnosti PEMM Brno.

Pro letošní přepravu hostů tradičního hudebního open-air festivalu zajistila značka Kia to nejzajímavější ze své nabídky elektrifikovaných modelů. Tichými a bezemisními společníky hostů cestou na hrad Špilberk byly modely e-Niro včetně provedení Plug-in Hybrid, e-Soul a letošní novinka XCeed s plug-in hybridní technologií.

Velké nádvoří hradu Špilberk letos hostilo hudební velikány mimo jiné Pražský výběr symphony (legendární skupina Pražský výběr a její hity v symfonickém aranžmá), Carmina burana, Ondráš – Krok za krokem (vystoupení uměleckého souboru Ondráš) a mnoho dalších významných umělců.

Zdroj: Kia, Kateřina Vaňková Jouglíčková
28.srpen 2020