Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Kleber testoval nové pneumatiky ve Fontagne

Na testovací dráze ve Fontagne na jihu Francie se o víkendu konala celoevropská prezentace nových řad letních pneumatik Kleber Dynaxer UHP a Kleber Dynaxer HP4. 

Dynaxer UHP

Nové pneumatiky Dynaxer UHP budou postupně dostupné v rozměrech 17 – 20 palců. Dynaxer HP4 bude dostupná v rozměrech od 14 do 17 palců. Pneumatiky jsou vhodné pro nejpopulárnější modely značek jako jsou Peugeot, Citroen, Renault, Ford, Opel, Nissan, Wolksvagen, Audi, Škoda, Mini atd.

Testovací dráha ve Fontagne nabízela suché a mokré partie.

Díky nové patentované směsi a samozamykacím lamelám, které snižují deformaci pneumatiky za jízdy mají pneumatiky lepší jízdní vlastnosti na suchu i na mokru než předchozí generace.

Novináři porovnávali brzdné dráhy nové a předchozí generace. Zde vidíte výsledky na mokru.

Pneumatiky Kleber jsou součástí Skupiny Michelin od roku 1981. Mottem značky značky je kvalita za dobrou cen. Od 1. 10. 2018 zavádí značka na také na českém trhu nový program TRUST, který garantuje zákazníkům spokojenost nebo peníze zpět do 30 dnů.

Asymetrický dezén vykazuje lepší přilnavost v zatáčkách a lépe vytlačuje vodu.

Rozměry 16 a 17 palců mají v rámci evropského systému označování pneumatik zařazení A, rozměry 14 a 15 palců zařazení B.

Startovní stanoviště testování na mokrém okruhu

Vývoj nové nových řad Dynaxer UHP a Dynaxer HP4 trval dva roky. technologie zamykacích lamel pomáhá zvýšit tuhost kontaktní plochy a snížit valivý odpor, díky čemuž klesá spotřeba paliva způsobená pneumatikami.

Na startu testovacího úseku pro chování na suchu

Zdroj: Luděk Kortus
23.září 2018