Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Kolínští hasiči jezdí v autech od TPCA

Další pomoc od TPCA v době koronaviru míří do regionu. I přes těžkou situaci předala TPCA tři vozy ze své produkce do rukou hasičů a policistů města Kolín. Všechna tři auta budou sloužit ke zvýšení bezpečnosti v regionu a dále v sociálních službách, tedy těm, kteří v této době pomáhají nejvíce.

Citroën C1 bude pomáhat seniorům, kterým usnadní například dopravu k lékaři. Zaměstnanci Městských sociálních a zdravotních služeb budou moci flexibilněji reagovat na potřeby starších a nemohoucích osob, což klienti zejména v tomto nelehkém období jistě ocení.

Na silnicích vás možná překvapí akční tvář Toyoty Aygo, která je plně vybavena světelným i zvukovým výstražným zařízením. Je to první auto svého druhu, které bude policistům sloužit v prevenci kriminality v rámci celého Středočeského kraje.

Výraznou podobu získal i třetí vůz z produkce firmy, Peugeot 108. Díky specifické barvě se stane ještě více nepřehlédnutelným a vyzývá tak řidiče k rychlejším úhybným manévrům v případě, že budou hasiči zasahovat u mimořádných situací. Využívat jej budou zejména hasiči průmyslové zóny Ovčáry, kteří svůj vozový park v loňském roce rozšířili o CAS (cisternová automobilová stříkačka) stejné barvy.

Vozy byly předány v rámci grantového programu TPCA pro Kolínsko, který funguje dlouhodobě a slouží k podpoře projektů v regionu. V době koronaviru firma dosud poskytla nejen materiální pomoc v podobě ochranných pomůcek, roušek, respirátorů atd., ale i pomoc finační a to městu Kolín a několika dalším obcím na nákup těchto prostředků.

Zdroj: Tomáš Paroubek
29.září 2020