Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Koncern Bridgestone si vybral Wincanton

Bridgestone, jeden z největších světových výrobců pneumatik podepsal smlouvu se společností Wincanton, přední evropskou logistickou společností. Smlouva zahrnuje celní odbavení, komplexní skladovací služby a nepřetržité distribuční služby pro zákazníky v Polsku.

Kromě toho bude Wincanton pro společnost Bridgestone provádět montáž pneumatik nákladních vozů.
Společnost Bridgestone bude využívat skladové prostory o rozloze 7 800 metrů čtverečních, které se nacházejí v Blonie 20 km od Varšavy. V současné době je zde uskladněno na 90 000 pneumatik pro osobní a nákladní vozy, autobusy i průmyslové stroje. Uvedené typy se podstatně liší, pokud jde o jejich velikost i hmotnost – od nejmenší pneumatiky o hmotnosti pět kilogramů po největší dvoutunovou pneumatiku o průměru dva metry. 
„Společnost Bridgestone hledala logistickou společnost, která by jí mohla své služby nabídnout nejen v Polsku, ale v celém regionu střední a východní Evropy, a v budoucnosti i v  Pobaltí. Společnost Wincanton tyto požadavky splňuje a má rovněž zkušenosti s obsluhou klientů z automobilového sektoru,” říká Mariusz Mozdzynski, ředitel blonieské pobočky společnosti Wincanton.
Společnost Bridgestone představuje jednoho z klíčových zákazníků společnosti Wincanton, zejména pokud jde o její plán vybudovat v Polsku další výrobní závod na pneumatiky. Tento závod má být po továrně ve španělském Bilbau druhým největším evropským výrobním závodem společnosti Bridgestone a bude zaměřen na výrobu pneumatik pro nákladní automobily a autobusy.

13.listopad 2006