Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Koncern Parker Hannifin má nové akvizice

Společnost Parker Hannifin, která má také dva závody v Česku, v pondělí oznámila, že koupila firmy Kay Pneumatics a Shaw Aero Devices.

Parker Hannifin patří k předním výrobcům technologií a systémů pro řízení pohybu s ročním obratem přes 10 miliard dolarů a více než 58 tisíci zaměstnanci ve 44 zemích. Firmu tvoří 8 skupin: hydraulika, automatizace, filtrace, šroubení, těsnění, chlazení a klimatizace, letectví a kosmonautika a přístrojová technika. Každá skupina je dále dělena na divize. Britská společnost Kay Pneumatics, výrobce pneumatických ventilů, válců a přesných elektropneumatických řídicích systémů používaných v dopravě, lékařství, v oboru polovodičů a průmyslových odvětvích všeobecně, se stane součástí skupiny automatizace firmy Parker. Floridská společnost Shaw Aero Devices, výrobce leteckých komponentů a zařízení, bude začleněna do skupiny letectví, divize vzduchových a palivových aplikací firmy Parker se sídlem v kalifornském Irvine. Konkrétní podmínky transakcí nebyly zveřejněny.

 

Do České republiky vstoupila firma Parker v roce 1991. V roce 1993 začala výrobní spolupráce s českými firmami. První výrobní závod uvedla společnost do provozu v roce 1994 se sedmi pracovníky v Sadské u Nymburka. Od roku 1999 pracuje v nově vybudovaném závodě v Sadské 400 zaměstnanců. Od roku 1996 běží také výroba v Chomutově (téměř 750 pracovníků).

23.listopad 2007