Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Koncern VW prodával v dubnu méně

Prodeje automobilky Volkswagen se v dubnu meziročně snížily o 4,7 procenta na 541.600 vozů. Oznámil to v pondělí z wolfsburské centrály Detlef Wittig.

Za první čtyři měsíce letošního roku prodej Volkswagenu klesl o téměř deset procent na 1,93 milionu vozů. Firma však upozornila, že si vedla lépe než celý trh, který se podle ní ve stejném období propadl o 21 procent. "Světový trh s automobily zůstává velmi slabý a oživení není na dohled," prohlásil výkonný viceprezident společnosti pro prodej a marketing Detlef Wittig. 

V samotném Německu, kde byla poptávka podpořena zavedením šrotovného, se prodej Volkswagenu v dubnu zvýšil o 20 procent na 118.200 vozů. Firma poukázala mimo jiné na silnou poptávku po modelech Škoda Roomster, Škoda Fabia a Škoda Octavia. 
 

Automobilka Volkswagen se o víkendu rozhodla pozastavit rozhovory o spojení s výrobcem sportovních vozů Porsche. Rodinná firma Porsche dosud ovládla těsnou nadpoloviční většinu ve Volkswagenu, kterou chtěla navýšit na 75 procent. Z plánů ale sešlo, když se ukázalo, že si firma vzala příliš velké sousto. 

Volkswagen je největším výrobcem automobilů v Evropě. Automobilový průmysl po celém světě se nyní potýká s propadem poptávky, protože světová finanční krize vedla ke zpomalení ekonomiky, obtížnějšímu přístupu k úvěrům a poklesu spotřebitelské důvěry a výdajů.

29.květen 2009