Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Kulhánek: AAA Auto vrátíme k zisku

Největší tuzemská síť autobazarů AAA Auto se podle předsedy představenstva mateřské AAA Auto Group Vratislava Kulhánka letos pravděpodobně vrátí k zisku. Loni firma překvapivě vykázala ztrátu 120 milionů korun. Kulhánek to uvedl v rozhovoru pro ČTK.

 
"Bylo by velmi podivné, kdybychom (letos) nebyli v zisku," řekl Kulhánek. Firma se loni propadla do ztráty kvůli příliš rychlé expanzi, kdy na pěti trzích zdvojnásobila počet poboček na současných 47 center. Kulhánek dostal na starosti opatření, jež firmu povedou zpět k ziskovosti.
Součástí opatření ke zvýšení efektivnosti je zpřehlednění organizační struktury firmy, propuštění několika set zaměstnanců, zavedení informačního systému a controllingu ale i odprodej aktivit souvisejících s prodejem nových aut. Do konce června chce firma prodat společnosti General Automobil a HK Partner, ve které si ale ponechá prodej ojetých vozů. Zároveň se chce zbavit nepotřebných nemovitostí. "Dalším krokem bylo snížení počtu skladovaných vozů na pobočkách z 9000 na současných zhruba 7000 a stále hledáme optimální počet," dodal Kulhánek. 
Letos se počet nově otevíraných autocenter zpomalil na tři až šest. Z toho dvě menší centra mají vzniknout na Slovensku. Některé nerentabilní pobočky, například v Polsku, by se naopak mohly zavřít. 
 
    Podle analytika Cyrrusu Karla Potměšila Možnost není navrácení společnosti k ziskovém hospodaření již v tomto roce nereálné. "Výše zisku bude záviset na úspěšnosti zaváděných opatření. Očekáváme, že zvláště ve druhém pololetí roku by se mělo hospodaření firmy již zlepšovat, v prvním pololetí se nicméně bude firma dle našeho názoru stále potýkat s problémy, které ji zasáhly na konci roku 2007," uvedl s tím, že zisk by se letos mohl pohybovat kolem 1,4 milionu eur, tedy asi 35 milionů Kč.
3.květen 2008