Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Kupé Renault Arkana přijíždí do Evropy

S evropským zahájením prodeje SUV kupé Arkana Renault se stal první mainstreamovou automobilkou, která nabídla SUV ve stylu coupé. Tento nový model zapadá do nabídky ostatních kompaktních modelů a zaměřuje se na celosvětově rychle rostoucí trh SUV.

Nová Arkana kombinuje prvky SUV se stylem coupé, přináší to nejlepší z obou – vyšší posed řidiče, prostornost interiéru a kapacitu zavazadlového prostoru. Nový Renault Arkana zaručuje vzrušující jízdní zážitek, obzvláště ve verzi R.S. Line a nejnovější hybridní motorizaci E-Tech Hybrid a motor 1.3TCe s mikrohybridní 12V technologií.

„Renault Arkana je stvořen, aby splnil velmi odlišná očekávání na mezinárodních trzích a ilustruje globální přístup Skupiny Renault. Jde o skutečně globální vůz s technikou uzpůsobenu na míru každému trhu. V Evropě je Nová Arkana postavena na alianční modulární platformě CMF-B, která je rovněž použita u nejnovější generace Clia a Capturu,“ uvedla značka.

Stejně jako model XM3 automobilky Renault Samsung Motors, bude i Nový Renault Arkana vyráběn v továrně v Busanu v Jižní Koreji a dorazí na trh v první polovině roku 2021.

“Arkana je další příklad toho, že moderna a inovace jsou zakořeněny v DNA společnosti Renault. Jde o hybrid ve všech verzích a skvěle mixuje zvyklosti coupé a SUV, kombinuje reaktivitu a všestrannost. Přináší svěží vítr do segmentu kompaktních SUV, který je klíčovým na evropském trhu. Hybridní technologie motorů jsou perspektivní a nabízí jedinečný zážitek z řízení. S inovativním E-Tech Hybridem jako vrcholem nabídky, je zaručen požitek z řízení s nízkou produkcí emisí CO2 a efektivnější spotřebou paliva.”

Zdroj: Jitka SKALIČKOVÁ
26.říjen 2020