Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Lancia se stahuje z evropských trhů

Šéf Fiatu Sergio Marchionne Lancia v rozhovoru pro italský deník La Repubblica prohlásil, že se Lancia stáhne ze zahraničních trhů a zůstane jen na tom italském a v nabídce zůstane jen model ypsilon.

Malinké lancii jsou dnes tři roky, takže před sebou má zhruba šest let života, pak pravděpodobně bude úplný konec. Ypsilon si v Itálii nevede vůbec špatně. Pětidveřový šmrncovní mrňous je dnes třetí nejprodávanější auto v Itálii, loni se jich tam prodalo 46 527, tedy víc než protežovaného a technicky spřízněného Fiatu 500 (42 314 prodaných aut v Itálii). Marchionne o ypsilonu prohlašoval, že je „jedinou ekonomicky udržitelnou lancií“ už předloni.

Otevřená zatím zůstává otázka voyageru. Důležitý a v Evropě uznávaný model Chrysleru se po stažení značky z evropských trhů prodává právě se znakem Lancie. Jestli a pod jakým jménem se budou další generace velkoprostorového modelu na starém kontinentu prodávat, to se zatím neví.

Další model v nabídce lancie je ještě velký bizarní sedan thema , což je původně Chrysler 300, tedy auto s pohonem zadních kol, čerpající z technického základu předchozích generací Mercedesu třídy E. S německou automobilkou totiž americký výrobce tvořil na přelomu tisíciletí společnou firmu. U některých evropských dealerů je ještě k objednání kabriolet flavia, což je také přeznačený chrysler.

15.leden 2014