Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Ford loni v Česku prodali více než 14 500 nových vozů Ford a dosáhl tržního podílu 7,8%. O plánech na letošek jsme hovořili s generálním ředitelem FMC Janem Laubem.

 „S výše uvedeným výsledkem jsme obsadili bronzovou příčku mezi dovozci. Mohu říci, že si celkem dobře vedly všechny naše modely, Fiesta se například umístila na 2. místě za Fabií v segmentu malých aut. Ke konci roku byl hodně vidět nový B-Max, Mondeo si podrželo svoji pozici v segmentu. Trochu více jsme čekali od Focuse, naopak C-Max proti roku 2011 narostl více než 20%. Navíc se Ford Transit stal po jednadvacáté v řadě opět číslem 1 mezi dodávkami v ČR! Toho si opravdu ceníme,“ řekl Jan Laube pro náš speciál.

Jaké jsou obchodní cíle české FMC pro rok 2013? “

Chceme udržet naši pozici v Top 3 mezi dovozci a zaměřujeme se více na „kvalitu“ obchodu, na prodejní a servisní procesy a zejména na transparentnost vůči našim zákazníkům. Bez toho to opravdu nepůjde,“ řekl nám Laube.

 

Zúčastní se import jako vystavovatel jarního Autosalonu?

„Ano, máme to v plánu, tak věřím, že se to povede. Letošní Autosalon na začátku dubna by měl pomoci oživit zájem o nová auta a nám to plně zapadá do naší koncepce a představování nových modelů a technologií Ford na českém trhu,“ upřesnil Laube.

 
Více v importérském speciálu Automakers!
4.březen 2013