Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Laube neuspěl se stížností na policejní tendr

Miliardový tendr na nová policejní auta je v pořádku, rozhodl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Jednou z největších zakázek v historii policie za víc než 1,3 miliardy korun se zabýval kvůli stížnosti firmy Ford Motor Company, která v soutěži neuspěla.

Pravomocné rozhodnutí dnes úřad zveřejnil na své úřední desce, je možné proti němu ještě podat žalobu k soudu. Ford se k rozhodnutí podle mluvčího Martina Linharta nebude vyjadřovat.
 
    Podle ředitele Fordu Jana Laubeho ministerstvo vnitra zadalo v soutěži takové podmínky, které zvýhodnily budoucího vítěze tendru tuzemskou automobilku Škoda a třetího zájemce o zakázku automobilku Kia.
 
 
    "Úřad nedošel k závěru, že by kombinace všech technických parametrů požadovaných zadavatelem vedla k možnosti podání pouze jediné nabídky. Nabídku mohl podat každý potencionální dodavatel vyrábějící vozy, a to volbou vhodného modelu vozu ze svého sortimentu," uvedl v rozhodnutí šéf ÚOHS Martin Pecina.
 
    První část nových vozů pro policii předalo ministerstvo před měsícem. Mezi policejní útvary v republice bylo rozděleno 500 octavií s policejním označením, dalších 100 octavií v civilní verzi a 80 dodávkových speciálů pro dopravní policii od automobilky Volkswagen. Do konce letošního roku si policie převezme celkem 1400 nových strojů. Každý rok v nadcházejících třech letech dostanou po dalších 700 nových automobilech.
26.prosinec 2008