Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Laube v Brně vyhlásil novou cenovou strategii

Šéf Fordu Jan Laube oznámil na tiskovce v Brně zásadní změnu své cenové strategie, která bude nejdříve uplatněna u modelu Ford Focus.

 „Dosavadní situace, kdy jsme v ceníku měli kromě takzvaných běžných cen jednotlivých verzí vozu ještě snížené ‚akční ceny’, za které se prodávala naprostá většina vozů, byla už poněkud nepřehledná. Pro zákazníky bylo někdy složité se v tolika položkách vyznat. Proto jsme se rozhodli akční ceny zrušit, snížit také počet nabízených verzí a v cenících nadále uvádět jen ty základní ceny, ovšem v úrovni dřívějších cen akčních,“ upřesňuje marketingový ředitel FMC Dušan Fornůsek.

Sníženy byly také příplatky za karosářské verze. Zatímco dosud činil u Fordu Focus rozdíl mezi pětidveřovým hatchbackem a čtyřdveřovým sedanem 25 000 Kč, nadále to bude jen 10 000 Kč. Podobně se snížil i příplatek za verzi kombi: z původních 34 000 Kč na dnešních 20 000 Kč.

Dostupnějším se ve Fordu Focus stal i v České republice stále populárnější tříválcový motor 1.0 EcoBoost, pyšnící se titulem „Mezinárodní motor roku 2012“. Focus s tímto motorem teď dealeři Fordu nabízejí už za nevídaných 329 990 Kč. Za poslední kvartál se u Fordu Focus pro tento agregát v ČR rozhodlo už téměř 19 % všech zákazníků a podíl všech motorů rodiny EcoBoost jako pohonné jednotky Focusu už činí téměř 40 %.

Ford zároveň zlevnil i jednu ze sad nazvanou Top Plus na velmi zajímavých 15 000 Kč, přičemž sada obsahuje 16“ kola, přední mlhová světla, středovou konzolu s loketní opěrkou nebo prémiové velurové rohože s logem Focus.

Všechny zmíněné změny platí pro ceny Fordu Focus od začátku dubna 2013 do odvolání.

5.duben 2013