Kategorie
Značky
Regiony
 
 

LeasePlan uspěl v tendru Českých drah

České dráhy oznámily vítěze tendru na operativní leasing 281 aut. 

Výběrové řízení vyhrál LeasePlan Česká republika, který obmění kompletní vozový park Českých drah. V následujících týdnech a měsících jim dodá 218 osobních a 63 užitkových automobilů. Všechny vozy budou provozovány formou operativního full service leasingu, na který se LeasePlan specializuje.

Úspěch v tendru Českých drah představuje největší kontrakt tuzemské pobočky firmy realizovaný na základě veřejné zakázky. České dráhy si LeasePlan zvolily ve čtyřkolovém výběrovém řízení, do nějž se přihlásilo sedm předních leasingových společností.

V kategorii osobních aut LeasePlan Českým drahám doporučil vozidla značky Škoda, konkrétně modely Superb, Octavia, Fabia a Yeti, v oblasti užitkových vozů automobily Ford Connect a Ford Transit.

Podmínkou Českých drah přitom bylo, aby vítězná firma byla schopna zajistit stejnou kvalitu služeb v různých regionech České republiky. V zadání výběrového řízení uvedly 48 předpokládaných míst provozování vozidel.

„Jsme hrdí na to, že jsme uspěli v tendru tak významného podniku, jakým České dráhy jsou. Považujeme si toho i proto, že veřejný sektor v České republice byl dosud k nabídkám poskytovatelů operativního leasingu zdrženlivý. Na vyspělých západních trzích jde přitom o produkt, který tato sféra využívá naprosto běžně. Věříme, že kontrakt s Českými drahami bude dalším důležitým impulzem i pro jiné akciové společnosti vlastněné státem. Operativní leasing jim totiž umožní efektivnější správu autoparků, což by je mohlo zaujmout zvláště v souvislosti s dnešním stavem veřejných financí,“ říká generální ředitel společnosti LeasePlan Česká republika Jaromír Hájek.

20.březen 2013