Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Letňanská Avia zdvojnásobila ztrátu

Avia Ashok Leyland Motors loni vykázala ztrátu 491 milionů korun, což je téměř dvojnásobek záporného výsledku z roku 2007.

Tržby společnosti klesly o pětinu na 539 milionů korun. Avia  podle zprávy předpokládala, že v roce 2008 bude pokračovat ekonomický růst, a proto počítala s prodejem 1980 vozů. Nakonec vyrobila jen 485 aut proti 737 vozům v roce 2007. Na českém trhu přesto firma loni zvýšila podíl o deset procent. 

    "Již od druhého čtvrtletí roku 2008 bylo možné sledovat významný pokles poptávky po naší produkci. Závěr roku se poté nesl ve znamení celkového kolapsu světového ekonomického i finančního systému, který se pochopitelně projevil i na hospodaření naší společnosti," uvedl jednatel Anders Spare. 

    V letošním roce se vedle zvýšení prodeje společnost zaměřila na snižování nákladů a zavedení motorů splňujících emisní normu Euro5, kterou musí splňovat všechny vozy zaregistrované od začátku letošního října.
 
    Avia Ashok Leyland Motors byla založena v únoru 2006. Vznikla odkoupením divize výroby nákladních vozů od společnosti Avia, kterou vlastní skupina Odien. Výroba nákladních aut v Letňanech letos oslaví 90 let trvání.
24.srpen 2009