Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Lexus bude v Praze vozit tenisové legendy

Tři bývalé tenisové jedničky Boris Becker, Mats Wilander a Stefan Edberg budou největšími hvězdami tenisové exhibice Advantage Tennis 21. listopadu v pražské O2 Areně. Spolu s dalšími pěti tenisty včetně Čechů Karla Nováčka a Jiřího Nováka budou v české metropoli cestovat plně hybridními modely Lexus GS 450h a RX 450h.

 
Výrobce luxusních vozů značky Lexus je oficiálním partnerem exhibičního utkání Advantage Tennis, které proběhne v sobotu 21. listopadu v pražské O2 Aréně za účasti Švédů Stefana Edberga, Matse Wilandera, Němců Borise Beckera, Carl-Uwe Steeba, Erica Jelena, Francouze Henriho Leconta a českých es Karla Nováčka s Jiřím Novákem.
 
Po dohodě hráčů vzniknou dva týmy, které spolu sehrají dvě čtyřhry a dvě dvouhry. Program vyvrcholí soubojem Beckera s Edbergem. Silné obsazení a atmosféra exhibice slibují nejen kvalitní sportovní podívanou, ale zejména vysoký stupeň zábavy.
 
Hráči a management turnaje budou mít k dispozici celkem 8 plně hybridních vozů značky Lexus. Polovinu z nich bude tvořit vysoce výkonný hybridní sedan GS 450h, který se představil v inovované podobě pro modelový rok 2010 na nedávném frankfurtském autosalonu. Pasažéři si budou moci užít nejen pověstného komfortu vozů značky Lexus, ale taktéž nebývalou dynamiku, kterou GS 450h nabízí: kombinovaný výkon 345 koní, zrychlení z 0 na 100 km/h za méně než 6 sekund a to vše při průměrné spotřebě pouhých 7,6 l / 100km.
 
Druhou polovinu flotily vyplňuje plně hybridní crossover RX 450h, který je bestsellerem japonské luxusní značky. Novinka letošního jara nabízí již druhou generaci plně hybridního systému pohonu Lexus Hybrid Drive, díky kterému nabídne výkon 299 koní při pozoruhodně nízké kombinované spotřebě 6,3 l / 100 km.
 
Všech osm vozů Lexus využijí organizátoři i v pátek 20. listopadu pro dopravu hostů na Žofín, kde se uskuteční tenisový ples a někteří hráči si na něm zasoutěží ve stylu Star Dance. Uvádět ho bude Marek Eben, zazpívá i Karel Gott.
 
Lexus je již tradičním partnerem nejvýznamnějších tenisových událostí nejen v ČR. Na letošním ročníku pražského turnaje ECM Prague Open 09 byl Lexus oficiálním přepravcem již druhý rok po sobě a vlajkovou loď Lexus LS 600h L využíval i Pete Sampras s Radkem Štěpánkem v rámci předvánoční charitativní exhibice v prosinci loňského roku. Od roku 2005 je Lexus partnerem a oficiálním přepravcem amerického turnaje US Open..
22.říjen 2009