Kategorie
Značky
Regiony
 
 

LUV spadly v Evropě téměř o polovinu

Registrace nových užitkových vozů v Evropě se v dubnu propadly meziročně o 42,4 procenta na 139.870 vozů.

Od počátku roku se počet nových registrací snížil o 37,3 procenta. Propad zaznamenaly všechny země. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo evropské automobilové sdružení ACEA. Poptávku po nových užitkových vozech snižuje ekonomická krize, která omezila výdaje firem za nákladnější položky. 

Údaje zahrnují prodej v zemích Evropské unie bez Malty a Kypru a na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku. V nových členských zemích EU se registrace meziročně propadly o 42,5 procenta a v západní Evropě o 36,5 procenta. 

Největší podíl na celkovém prodeji mají lehké užitkové vozy, jejichž prodej se snížil o 42,3 procenta. Ve Španělsku počet registrací lehkých nákladních vozů klesl o více než polovinu, v Británii o 45 procent a ve Francii, Německu a Itálii o třetinu. Nejhlubší byl pokles na Islandu, kde činil 95,2 procenta. Naopak nejméně, o 23,1 procenta, se prodej snížil ve Švýcarsku.
  
Těžké nákladní vozy zaznamenaly pokles prodeje v Evropě o 47 procent. Prodej v segmentu běžných nákladních vozů se snížil o 43,5 procenta. Počet nově registrovaných autobusů klesl o 35,3 procenta.
8.červen 2009