Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Maier chce vyrábět poklice v Prostějově

Španělská společnost Maier Cooperative, která se zabývá vstřikováním plastů, otevře v Prostějově specializovaný závod na výrobu automobilových poklic.
 
Během čtyř let chce firma proinvestovat přes 300 miliónu korun a vytvořit až 200 nových pracovních míst. „Maier Cooperative je dodavatelem nejvýznamnějších světových automobilek,“ řekl René Samek, ředitel divize podpory investic a aplikovaného výzkumu agentury CzechInvest. Firma má podle něj již  v Prostějově pronajatou halu a zahájení výroby je plánováno na červen příštího roku.
 „Pro náš záměr byla důležitá lokalita, která by se nacházela v centru automobilového průmyslu střední Evropy,“ říká Josu Ozerin, manažer mezinárodního obchodu společnosti Maier Cooperative, a dodává: „Prostřednictvím prostějovského závodu budeme schopni efektivně pokrýt poptávku zákazníků nejen z České republiky, ale i z Polska a Slovenska.“ Česká pobočka bude už šestým evropským závodem společnosti. Bude se specializovat zejména na výrobu automobilových poklic vstřikováním a jejich barvením.
1.prosinec 2005