Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Mann+Hummel přijímá pracovníky

Podnik Mann+Hummel(CZ) v Nové Vsi na Třebíčsku nyní přijal na výpomoc 30 pracovníků, celkem zaměstnává 736 lidí, řekl toto úterý novinářům jednatel Rolf Schelle.

Objem produkce filtrů pro auta a průmyslovou techniku se v poslední době zvýšil díky novým projektům i poptávce po náhradních dílech. Za letošní rok podnik přesto očekává meziroční pokles obratu přibližně o 4,4 milionu eur na 80 milionů eur (2,040 miliardy Kč).
 
Podnik, který je součástí stejnojmenného nadnárodního koncernu, se ale drží lépe než jeho sesterské závody například v USA a Británii, jimž kvůli hospodářské krizi klesl obrat o desítky procent. Českému závodu kromě zavádění nových výrobků pomáhá i trh s náhradními díly. Zákazníci prý kupují drahé filtry i v době krize, protože chtějí, aby jim jejich vůz sloužil déle. Výhodou je také zaměření na zákazníky z různých oblastí – kromě automobilek také například na výrobce zemědělské a stavební techniky. 
     Mann+Hummel v Česku působí od roku 1993. Vyrábí filtrační vložky pro čističe vzduchu, oleje i paliva do aut i filtrační techniku pro speciální stroje a zařízení. Roční produkce se pohybuje kolem 20 milionů filtrů. Firma má v Nové Vsi také konstrukční kancelář, její vývojové pracoviště funguje v brněnském technologickém centru.

19.září 2009