Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Harley-Davidson: Heřmanský opět čelí povýšení

Martin Heřmanský, který začátkem loňského roku postoupil v Harley-Davidson na pozici Managing Director Strategic Growth Markets v regionu EMEA, znovu čelí novým výzvám. Tentokrát je to zahraniční angažmá.

Na podzim letošního roku se stal prozatímním výkonným ředitelem Harley-Davidson Kanada, jednoho z nejvyspělejších a nejsofistikovanějších trhů značky na světě. Martin je nyní odpovědný za veškeré komerční a finanční výsledky Harley-Davidson v Kanadě, včetně vytvoření a implikace střednědobého strategického plánu značky.

Vedení Harley-Davidson se rozhodlo svěřit pozici výkonného ředitele Harley-Davidson Kanada právě Martinovi mimo jiné na základě jeho dlouhodobých výsledků, strategických schopností a zkušeností s úspěšným řízením multinárodních týmů v globálním měřítku.

 „Možnost řídit takto významný a rozvinutý trh je pro mě nejen obrovská pocta ale i profesní příležitost, ke které přistupuji s naprostou zodpovědností a pokorou. H-D má v Kanadě obrovskou tradici, nedávno jsme oslavili 100 let od uvedení značky v zemi. Podobně jako v USA, H-D dominuje i na kanadském trhu, což pochopitelně vytváří celou řadu očekávaní na můj výkon a celkové působení jako leadera teamu v Torontu,“ říká nový Managing Director H-D Kanada.

Souběžně s kanadskou misí stále zůstává Martin Heřmanský i výkonným ředitelem Harley-Davidson pro strategické trhy regionu EMEA a dělí své pracovní nasazení rovnoměrně mezi Prahu a Toronto, kam pravidelně létá. Novou pozici by měl zastávat i během prvního kvartálu 2019.

Připomeňme, že Martin Heřmanský začínal v Harley-Davidson v roce 2009, kdy se zúčastnil mezinárodního tendru na šéfa zastoupení značky pro region střední a východní Evropy, a v němž zvítězil nad několika desítkami dalších kandidátů. Od té doby až do konce roku 2016 řídil z Prahy regionální kancelář pro střední a východní Evropu a postupně vybudoval tým působící v 8 zemích.

Začátkem loňského roku pak přišla pro Heřmanského nová etapa v rámci práce pro Harley-Davidson, kdy se stal výkonným ředitelem strategických trhů v EMEA, což je geograficky největší region ve struktuře značky na světě a nyní svoji působnost rozšiřuje o pozici Managing Directora Harley-Davidson Kanada.

Martin Heřmanský (46)

  • Managing Director Harley-Davidson Kanada
  • Managing Director Harley-Davidson Strategic Growth Markets EMEA
  • V zaří 2018 se stává výkonným ředitelem Harley-Davidson Kanada
  • Od ledna 2017 v nové pozici výkonného ředitele Harley-Davidson pro strategicky rostoucí trhy EMEA
  • V letech 2009 – 2016 šéf zastoupení Harley-Davidson pro střední a východní Evropu
  • Od roku 1992 pracoval více než 12 let v různých pozicích v automobilovém průmyslu (Fiat Auto ČR, Ford Motor Company ČR), před nástupem do Harley-Davidson působil jako jednatel mezinárodní společnosti dodávající speciální komunikační systémy INTERLINK CS
  • Vystudoval Vysokou školu finanční a správní v Praze (obor marketingová komunikace)

    Martin Heřmanský

Zdroj: Lenka Netušilová
19.listopad 2018