Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Maserati boduje v anketě China Car of the Year 2021

V Kantonu byly oficiálně vyhlášeny netrpělivě očekávané ceny China Car of the Year 2021. Cílem těchto ocenění, pozorně sledovaných odborníky z odvětví i zákazníky, je propagace neustálého zlepšování čínského automobilového průmyslu a trhu.

Ceny China Car of the Year 2021 byly uděleny porotou složenou z 41 odborných porotců z médií věnujících se automobilismu. Na základě celkových i tržních výkonů i dalších klíčových faktorů vozů ucházejících se o tyto ceny byl supersport MC20 od Maserati oceněn cenou China Performance Car of the Year 2021.

Model MC20, vyvinutý studiem Maserati Innovation Lab a vyrobený v historickém závodě značky v Modeně, je 100% italská záležitost. Za jeho úchvatným vzhledem je nekompromisní sportovní duše, s novým motorem V6 Nettuno o výkonu 630 koňských sil dosahuje zrychlení na 100 km/h za méně než 2,9 sekundy a maximální rychlosti přes 325 km/h. Tento patentovaný motor byl kompletně vyvinut, zkonstruován a vyroben firmou Maserati a využívá technologii odvozenou z motorů používaných ve vozech Formule 1. S nejnovějším supersportem MC20 značka s trojzubcem ve znaku oficiálně vstoupila do nové éry.

Značka Maserati vyrábí kompletní řadu jedinečných vozů, které jsou na první pohled rozeznatelné díky své výjimečné osobnosti. Jejich styl, technologie a přirozená exkluzivita dokáží uspokojit i zákazníky s nejnáročnějším a nejvytříbenějším vkusem a v automobilovém průmyslu po celém světě jsou vždy dávány za vzor. Jde o automobily s tradicí a každý nový vůz znovu vymezuje design, výkon, pohodlí, eleganci a bezpečnost italských sportovních vozů dostupných na více než sedmdesáti trzích světa.

Ambasadorem dědictví Maserati je její vlajkový vůz Quattroporte, sportovní sedan Ghibli, který je nyní k dostání i v hybridní verzi a je prvním elektrifikovaným vozem značky s trojzubcem ve znaku, a Levante, první SUV od Maserati. Všechny modely se vyznačují těmi nejkvalitnějšími materiály a výjimečnými technickými řešeními. Jedná se o kompletní řadu včetně benzínových motorů V6 a V8, 4válcového hybridu a dieselových pohonných jednotek V6 s pohonem zadních nebo všech čtyř kol. Prestiž této řady se nedávno ještě zvýšila představením nové kolekce Trofeo, do které patří modely Ghibli, Quattroporte a Levante s výkonným motorem V8 s 580 koňskými silami.

Na špičce řady je pak nový supersportovní vůz MC20 s přelomovým motorem V6 Nettuno a technologiemi vycházejícími z vozů F1, které jsou nyní poprvé dostupné i pro pohonné jednotky standardně vyráběných vozů. V současnosti se vozy Maserati vyrábí ve třech závodech: Ghibli a Quattroporte se vyrábí v závodě Avvocato Giovanni Agnelli Plant (AGAP) v turínském Grugliascu a vůz Levante v turínském závodě Mirafiori. Nový supersport MC20 se vyrábí v Modeně v historickém závodě Viale Ciro Menotti.

Zdroj: J. Svoboda
26.listopad 2020