Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Mercedes-Benz loni v ČR registroval přes 7000 aut

Mercedes-Benz registroval v roce 2019 v České republice 7322 vozů, to je o 2,61 % více než vloni. „Ačkoliv trh s osobními vozy vloni klesl o 4,4 % a propadl se i prémiový segment, upevnili svoji pozici jedničky mezi prémiovými výrobci,“ uvedla značka.

„Mercedes-Benz potvrdil svoji výlučnou pozici z předchozích let. Současně se již potřetí v řadě propracoval mezi deset nejprodávanějších značek na našem trhu,“ pochlubil se import.

„Považuji za mimořádný úspěch, že se nám opět podařilo jednoznačně ovládnout trh prémiových vozů v České republice,“ říká Wolfgang Karl Bremm von Kleinsorgen, generální ředitel Mercedes-Benz Cars Česká republika.

„Rostli jsme v situaci, kdy se trhu nedařilo, a o to více je náš výsledek výjimečný. Česká republika se tak znovu zařadila mezi další významné trhy, kde značka Mercedes-Benz dominuje mezi prémiovými výrobci a přispěla tak i k celosvětovému prvenství.“

Hlavní podíl na rostoucím zájmu o vozy značky Mercedes-Benz má čím dál širší modelová řada a plynulá modernizace celého portfolia. V roce 2019 měl premiéru elegantní a sportovní model CLA, na český trh byla uvedena nová generace populárních SUV GLE a GLS. Naplno se rozběhl prodej nového provedení legendárního terénního vozu třídy G, který vloni oslavil 40 let od uvedení, ale také rodinného MPV Třídy B.

Na úspěchu značky se podílely také sportovní vozy Mercedes-AMG. Těch se vloni poprvé prodalo více než 500 za rok, což představuje meziroční nárůst o více než 20 %. Mezi tři nejúspěšnější modely Mercedes-AMG na českém trhu patří GT 4dveřové kupé, G 63 a A 35.

„V roce 2020 věříme mimo jiné v rostoucí zájem o naše hybridní modely, kterých budeme nabízet už zhruba dvě desítky jak s benzínovými, tak i s naftovými motory v kombinaci s elektromotorem. Kompaktní Třída A a B umožní dojezd na elektromotor až 70 km a oblíbené GLE ujede na elektřinu až 100 km. Tyto hodnoty už v případě mnoha motoristů pokryjí standardní denní nájezd kilometrů. V minulých týdnech naši dealeři obdrželi i první čistě elektrické modely EQC a očekáváme, že v roce 2020 rovněž promluví do prodejních statistik elektromobilů.“ říká Bremm von Kleinsorgen.

M-B vládne prémiovému segmentu i ve světě

Úspěch hlásí značka Mercedes-Benz i na celosvětovém trhu. Prodej vozů s třícípou hvězdou roste devátý rok v řadě a dosáhl nového rekordu 2 339 562 vozů, tedy o 1,3 % více než vloni.

„Mercedes-Benz se tak opět stal nejprodávanější prémiovou značkou na světě. K vynikajícímu výsledku přispěl rekordní odbyt ve čtvrtém čtvrtletí, v němž firma poprvé dodala více než 600 000 vozů (614 319),“ uvedla automobilka.

 

Zdroj: Mercedes-Benz, Jan Kuhn
14.leden 2020