Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Mercedes hostil vyhlášení akce Grand Restaurant 2019

V showroomu Mercedes Forum Praha na Chodově se ve čtvrtek 29. listopadu uskutečnilo vyhlášení TOP 10 restaurací podle XXIII. ročníku celostátní ankety Maurerův výběr Grand Restaurant a bylo pokřtěno nové vydání publikace Grand Restaurant.

Absolutním vítězem se stala historicky již potřetí po roce 2012, 2015 i letos slavná Terasa U Zlaté studně. Ta svého úspěchu dosáhla mimo jiné díky šéfkuchaři Pavlu Sapíkovi, pocházejícího ze slavné kuchařské rodiny. Z mimopražských restaurací se do první „desítky“ probojoval brněnský Pavillon a úplný nováček, jinak ovšem dlouhodobě zavedená přerovská hvězda – rodinný podnik U labutě!

Pavel Maurer: „Na hodnocení nejlepších restaurací je potřeba vnímat, že jde o porovnání známek za jídlo + obsluhu + interiér. To znamená, že podnik (např. japonská Miyabi), který je osmý v absolutním hodnocení, tak je ale první v samostatné kategorii – jídlo. Jeho celkovou pozici „pokazila“ obsluha nebo ztratil pár bodů v kategorii interiér, ale jídlo má perfektní. Pro uživatele našeho průvodce to má tu výhodu, že se může orientovat podle různých žebříčků, které reflektují zvlášť jídlo, obsluhu, interiér a dokonce máme speciální žebříček TOP 20 podle jmenovitých expertů a také oblíbený žebříček: TOP 10 nejlacinějších z TOP 100.“

Nezávislá celorepubliková anketa představuje každoročně kolem 1000 vybraných podniků. Průvodce vzniká na základě doporučení a hlasování veřejnosti. Každý, kdo se registruje, má možnost osobně dávat tipy na nové zajímavé restaurace a současně může podle své vůle posílat známky od 1-5 (jako ve škole), kterými hodnotí kvalitu jídla, obsluhy a interiérů prezentovaných podniků. Generálním partnerem projektu je již druhým rokem značka Mercedes – Benz, v jehož showroomu se akce koná již podruhé. Mercedes Forum Praha, kde se pravidelně pořádají kulturní akce v čele s koncertem festivalu Pražské jaro, vystřídal prostory Pražského hradu, kde se slavnostní vyhlášení konalo dříve.

„Gastronomie se neustále vyvíjí, reaguje na nové podněty, hledá zdravější suroviny, podobně jako automobilky neustále pracují na vývoji modernějších a bezpečnějších aut. Rozhodli jsme se pro atraktivnější pojetí vyhlášení TOP 10 restaurací a spojili jej se značkou Mercedes-Benz. Vyhlášení v prostorách Mercedes Forum Praha se vloni setkalo s velkým úspěchem,“ říká Maurer.

Přehled deseti absolutně nejlepších restaurací roku.

1. Terasa U Zlaté studně; 2. InterContinental hotel, Zlatá Praha; 3. Radisson Blu Alcron hotel; 4. Pavillon; 5. Grand Cru; 6. V Zátiší; 7. Bellevue; 8. Miyabi; 9. Marriott hotel; 10. U Labutě

Hodnocení restaurantů pro GR2019 vzniklo na základě těchto údajů:

Počet hodnotitelů: 1532
Počet hodnocení: 6783
Počet restaurací: 1008
Počet hodnocených restaurací: 224
Počet restaurací bez hodnocení: 784
(restaurace bez hodnocení nezískaly požadovaný počet platných hlasů)
Projedeno celkem: 6 545 316 Kč
Průměrná cena: 784 Kč

Zdroj: Mercedes-Benz, Jan Kuhn
3.prosinec 2018