Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Mercedes modernizoval kupé AMG GT

Globální model AMG GT, 4dveřové kupé, je nyní ještě individuálnější. Exkluzivní edice má upevnit postavení dokonalého automobilu pro mimořádně náročné, sportovně založené řidiče.

Rozmanitost charakterů tohoto sportovního vozu ještě víc umocňuje jeho nejnovější exkluzivní edice. Zákazníci mají navíc k dispozici bohatší výběr kol, čalounění sedadel, ozdobných prvků a barev karoserie.

Nově optimalizovaný podvozek nabízí ještě širší rozsah mezi sportovním a komfortním nastavením. Nejaktuálnější techniku přinesla modelu AMG GT 4dveřové kupé již rozsáhlá modernizace z loňského léta. Mezi novinky patří aktualizované asistenční systémy a sériově dodávaný digitální sdružený přístroj Widescreen Cockpit včetně multimediálního systému MBUX se specifickými ukazateli a funkcemi AMG. Jako první přijdou již v srpnu na evropský trh šestiválcové varianty.

Třetí vozidlo, kompletně vyvinuté značkou Mercedes-AMG, slaví i nadále mimořádné prodejní úspěchy. AMG GT 4dveřové kupé získalo značce nové skupiny zákazníků a velké sympatie. Tento model kombinuje nejvyšší úroveň jízdní dynamiky sportovního vozu AMG GT s praktičností čtyřdveřové karoserie, v níž nalezne pohodlí až pět cestujících. Zákazníci na celém světě oceňují podvozek s náročnou konstrukcí včetně vzduchového odpružení, aktivního řízení zadních kol, zcela variabilního pohonu všech kol a moderního celkového konceptu. U držitele rekordního času na Severní smyčce Nürburgringu je navíc jasné, že jeho technika a detailní nastavení dosahují nejvyšší úrovně a stanovují měřítka ve svém segmentu.

Modernizovaná modelová řada posouvá laťku ještě výš také v interiéru, který se vyznačuje velmi kvalitním a precizním designem všech povrchů a komponentů, inovativními zobrazovacími a ovládacími prvky, tlačítky na volantu a mnoha konfiguracemi sedadel a výbavy.

Již nyní nabízí tato modelová řada v náročném segmentu pozoruhodně rozmanité možnosti individualizace – od tří konfigurací sedadel vzadu přes výběr paketů výbav až po jednotlivé prvky výbavy na přání, které jsou pro značku AMG specifické. V příštích měsících bude nabídka rozšířena o další atraktivní možnosti.

„Naše AMG GT 4dveřové kupé udržujeme nepřetržitým vývojem na nejvyšší technické úrovni. Aktuální modernizací a exkluzivní edicí oslovujeme cílové skupiny, které kladou maximální důraz na individualitu a expresivní životní styl. Rozvíjíme tak profil naší značky, která ztělesňuje význam pojmu „Performance Luxury“, a tento přístup dokládáme také na míru střiženými produkty a prvky výbavy na přání. Kromě toho právě v tomto modelu již brzy představíme náš první vůz s hybridním pohonem E PERFORMANCE, jímž urychlíme elektrifikaci hnacího řetězce,“ říká Philipp Schiemer, předseda představenstva společnosti Mercedes-AMG GmbH.

Zdroj: Martin Šlechta
21.červen 2021