Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Metropoli ovládnou elektromobily

Automobily, motocykly, skútry, kola a řadu dalších dopravních prostředků pohybujících se na silnici výhradně pomocí elektřiny mohou Pražané vidět od 22. dubna až do 31. května 2010 na unikátní výstavě elektromobility.

Ta se uskuteční v Centru energetického poradenství PRE v paláci TeTa v Jungmannově ulici v Praze 1. Nebudou chybět ani doprovodné akce na dalších místech metropole. Návštěvníci se mohou těšit například na exhibici jezdců v akrobacii na elektromotocyklech či dětskou závodní show.

„Prostřednictvím výstavy a aktivit s ní spojených chceme populární formou seznámit širokou veřejnost se současným stavem techniky elektromobilů, elektromotocyklů, elektrokol a dalších dopravních prostředků poháněných elektřinou. Rádi bychom je informovali o možnostech jejich využití v individuální městské dopravě a ukázali jim, že ekologie ve spojení s elektropohonem nemusí být vůbec nudná,“ uvedl Petr Hulinský, předseda dozorčí rady Pražské energetiky, a. s. (PRE).
 
Stěžejním místem akce bude Centrum energetického poradenství PRE v Jungmannově ulici v Praze 1, kde 22. dubna 2010 odstartuje unikátní výstava elektromobilů různých typů i značek. Potrvá až do konce května. Návštěvníci uvidí nejen motocykly či auta na elektřinu, ale také skútry či čtyřkolky. Jedním z osmnácti vystavovaných exponátů bude například elektrokolo A2B Metro, které umožňuje jízdu zcela bez šlapání s dojezdem až 32 kilometrů. Je tedy ideálním prostředkem na krátké výlety či cestu do zaměstnání. „Zajímavý bude jistě i elektromobil značky Tesla Roadster, zcela první sériově vyráběný elektrický vůz na světě. Během prvních dvou let od jeho uvedení na trh přesáhla jeho výroba tisíc kusů. Na jedno nabití dokáže ujet více než pět set kilometrů,“ přiblížil Petr Holubec, tiskový mluvčí PRE. Výstavu mohou zájemci navštívit o všední dny od 10 do 18 hodin.
 
Řada doprovodných aktivit se uskuteční i v jiných lokalitách hlavního města. 23. dubna od 14 do 18 hodin čeká Pražany na Václavském náměstí exhibice předních českých jezdců v akrobacii a trialových prvcích na elektromotocyklech. Zúčastní se jí například Mirek Lisý, vícenásobný mistr České republiky a vicemistr Evropy v trialu. Nebudou zde chybět ani ukázky jízdy dětí na motocyklech a juniorská trialová show. Těm nejmenším bude ale patřit především program, jenž přijde na řadu o den později na úpatí Petřína a Hellichovy ulice. Zábavné odpoledne s názvem Dětský sen aneb setkání dětských elektromobilů, elektromotocyklů a elektrokol potrvá od 14 do 18 hodin. Jeho součástí bude mnoho soutěží a her pro děti, možnost zapůjčení vozítek od prodejců a výrobců a jízda po vytyčené trase či dětské závody pro budoucí bikery nebo elektromobilisty.
1.květen 2010