Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Michelin nabídl zimní pneumatiku Alpin 6

Michelin uvádí na trh zimní pneumatiku Alpin 6 pro osobní vozidla. Nová pneumatika podle výrobce zajišťuje maximální výkony od okamžiku, kdy je nová, až do jejího opotřebení, s životností průměrně o 20 % delší, než je průměr u konkurenčních prémiových pneumatik*.

U pneumatiky byly použity tři inovační technologie. Jednou z nich je vyvíjející se dezén se samoregeneračními schopnostmi. Testy uskutečněné organizací TÜV SÜD* prokázaly, že pneumatika Alpin 6 má v okamžiku, kdy dosáhne stanoveného limitu opotřebení, brzdnou dráhu na sněhu o 5,9 m kratší, než je průměr u konkurenčních pneumatik, a zajišťuje rovněž lepší záběr na zasněžených vozovkách.

Inovační technologie užité u pneumatiky MICHELIN ALPIN 6

• Samoblokující 3D lamely ve tvaru kapky vody, které se otevírají a rozšiřují úměrně s tím, jak se postupně opotřebovává dezén. Díky tomu zajišťují větší přilnavost a efektivněji odvádějí vodu a sníh z místa kontaktu pneumatiky s vozovkou.
• Zešikmené dno drážek, které zajišťuje větší záběr a efektivnější brzdné vlastnosti na sněhu.
• Dvouvrstvá směs pryže, která zaručuje pružnost a přilnavost na sněhu a v zimních podmínkách, bez ohledu na zbývající hloubku běhounu.

Nová pneumatika nemá pro indikátor opotřebení v hloubce 4 mm, protože zajišťuje výkony až do stanoveného limitu opotřebení. Místo zimního indikátoru opotřebení se v drážkách nové pneumatiky nachází procentuální vyjádření míry opotřebení (75 %, 50 % a 25 %). MICHELIN Alpin 6 představuje vedle pneumatik MICHELIN CrossClimate+, MICHELIN Agilis CrossClimate+ a MICHELIN Primacy 4 další řadu pneumatik Michelin, která poskytuje výkony od okamžiku, kdy je nová, až do jejího opotřebení.

22.říjen 2018