Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Míl bude prezidentem Svazu průmyslu i další čtyři roky

Valná hromada Svazu průmyslu a dopravy České republiky (SPČR) včera znovuzvolila do funkce prezidenta svazu Jaroslava Míla. Nově zvolenými viceprezidenty se stali personální ředitel Škody Auto Martin Jahn a generální ředitel společnosti Siemens v ČR Pavel Kafka.
Současný šéf SPČR neměl při hlasování protikandidáta a získal zhruba devadesátiprocentní podporu. Míl tak zůstane po další čtyři roky v čele svazu, který je jedním z nejvýznamnějších zástupců zaměstnavatelské a podnikatelské sféry. 
Valná hromada se včera věnovala i trhu práce, který je z pohledu podnikatelů stále nedostatečně pružný. “Jestli Česká republika neuvolní trh práce, bude mít velké problémy s udržením tempa růstu přes pět procent,” řekl Míl. Ten komentoval také nedávnou stávku v největším tuzemském automobilovém podniku Škoda Auto. Stávka byla podle Míla v rozporu se zákonem a zjevně neúspěšná, protože zaměstnavatel nakonec nabídl méně než před stávkou. “Jediným cílem stávky bylo zviditelnění odborových předáků. Nic víc, nic méně,” uvedl Míl. 
    Svaz průmyslu a dopravy ČR je nestátní organizací, jeho členskou základnu tvoří 27 kolektivních členů – svazů, sdružení nebo asociací – a 122 členských firem. Členy Svazu je tak přímo či přes oborová sdružení více než 1500 subjektů. V posledních třech letech vzrostl počet členských firem o 24 procent.Včerejší valné hromady se zúčastnilo pět desítek delegátů zastupujících členské firmy a subjekty.

7.květen 2007