Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Ministerstvo varuje před nebezpečnými autopotahy

Na trhu se prodávají autopotahy, které neprošly povinnými testy a mohou při nehodě ohrozit řidiče i jeho spolujezdce. Varuje před nimi ministerstvo dopravy i jím pověřená zkušebna pro schvalování vozidel. Ve včerejších zprávách to uvedla televize Nova.
 
Levné univerzální potahy si kupují zákazníci i do aut vybavených bočními airbagy. Při nehodě se může kvůli neodborně sešitému potahu boční airbag rozbalit jinak, než má a posádku zranit. Jeden takový výrobek koupila Nova v jednom z pražských nákupních center. Chyběla na něm však značka o povinných testech. “Airbag se rozbalí úplně jinak, než se rozbalit má. Řidiče by to mohlo zranit,” řekl Nově Bohuslav Kovanda z pověřené zkušebny pro schvalování vozidel. Podle něj existuje speciální technologie šití autopotahů, je však velice drahá. Cena takových autopotahů by pak byla mnohem vyšší.
Před autopotahy bez atestů varuje i ministerstvo dopravy, které má všechny tyto výrobky schvalovat. “Určitě doporučujeme, aby řidiči byli obezřetní při nákupu autopotahů,” řekla Nově mluvčí ministerstva dopravy Marcela Žižková.
7.prosinec 2006