Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Mirka slaví 20 let bezprašného broušení

Po dvě desetiletí je společnost Mirka, kterou v České republice a na Slovensku zastupuje od roku 1993 společnost Servind, v popředí bezprašného broušení. A to díky vynálezu, který způsobil revoluci na pracovištích po celém světě.

Vývojem brusiva, které má mřížkovou strukturu nosiče namísto konvenčního papírového podkladu, bylo možno uskutečnit extrémně účinné odsávání prachu z povrchu, čímž bylo dosaženo jak zlepšení kvality práce, tak i pracovního prostředí. A právě díky brusivu, které vizuálně vypadá jako síťka, bylo jednoduše pojmenováno Abranet®.

Patentovaná technologie brusiva, zajišťuje, že žádná prachová částice se nedostane dále než 0,5 mm od otvoru pro odsávání. To znamená, že brusná zrna si mohou udržet svůj brusný výkon a výsledný prach je bezpečně odstraněn. Abranet je vysoce odolný vůči prachovým částečkám a zanášením, čímž si zachovává delší životnost a dobré brusné vlastnosti.

Brusivo Abranet nejlépe funguje v kombinaci s ergonomickými bruskami a vysavači Mirka. Díky velkému rozsahu portfolia a různým stupňům hrubostí brusiva lze dosáhnout vynikajících výsledků na jakémkoliv broušeném povrchu.

„Brusivo Mirka Abranet je výsledkem skutečné finské vynalézavosti a schopnosti jít dál za hranice běžného myšlení. To, co začalo původně laboratorním experimentem, se rychle osvědčilo a stalo se tak dokonalým příkladem, jak ve společnosti Mirka pracujeme na inovaci produktů“. Říká Hans Hede, vývojový inženýr a jeden z „otců“ Abranetu.

Dnes o 20 let později je bezprašné broušení široce akceptováno jako průmyslový standart a mnoho zákazníků i konkurentů mělo již možnost seznámit se s výhodami jedinečného brusiva Abranet. Originální brusivo Mirka Abranet a jeho patentovaná technologie pochází z továrny Mirka ve finském Jeppo, kde vše začalo.

Ani dnes však zde neustávají ve vývoji a vylepšování jejich produktů a těší se na mnoho dalších desetiletí bezprašného a bezpečného pracovního prostředí.

Zdroj: Servind, Tomáš Cafourek
14.srpen 2020