Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Mitsubishi začalo vyrábět Outlandera v Evropě

Po 18ti měsících od uvedení nové generace vozu Outlander na evropském trhu byla tento týden při slavnostním ceremoniálu oficiálně spuštěna evropská produkce vozu v továrně NedCar, která se nachází v holandském Bornu.
 
Zatímco přípravné práce na spuštění evropské výroby byly zahájeny již v září 2007, předsériová výroba  spuštěna 13.5. 2008 a stávající výroba 1.8. 2008, pak se tento týden zapsal jako den oficiálního zahájení, a to za přítomnosti holandské ministryně pro ekonomiku, paní Marie van der Hoeven, Osamy Matsumota, ředitele Mitsubishi Motors Corporation, zodpovědného za výrobu, Tima Tozera, presidenta Mitsubishi Motors Europe, Joosta Govaartse, presidenta NedCar, japonského ambasadora a dalších holandských vládních představitelů.
 
Vozy Outlander jsou pro evropské trhy montovány v NedCaru z komponentů doručených z Japonska, a to na lince, která byla předtím používána pro výrobu modelu Space Star. Průměrná denní výroba při jedné směně činí 130 vozů.
 
Roční produkce se rok od zahájení výroby plánuje na úrovni 30 000 vozů (průměr na životní cyklus). Když se tento objem připočte k objemu výroby v japonském závodě Okazaki (plná roční kapacita 150 000 ks), bude výsledkem celosvětová roční produkce vozu Outlander ve výši 180 000 kusů. Výroba vozů Outlander, kterou zajišťuje 600 zaměstnanců, je nejlepším využitím existujících výrobních kapacit, a to pouhým doplněním zařízení tam , kde bylo potřeba (svařování karoserie, finální montáž, logistika) s cílem maximalizovat návratnost investic. Dalším příkladem je skutečnost, že vnější boční panely jsou lisovány v lisovně NedCaru.
 
Na počátku jsou jedinými evropskými komponenty dieselové motory PSA a VAG a již zmiňované lisované boční panely. Do budoucna budou lokální komponenty asi přibývat, v závislosti od ekonomických možností.
7.září 2008