Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Na Autosalon přijelo více než 140.000 lidí

Foto: Jan Wasserbauer

Brněnský veletrh Autosalon by letos mohl překonat návštěvnický rekord z předchozího ročníku v roce 2005, kdy přijelo 143.000 lidí. Letos na brněnské výstaviště za osm dní dorazilo nejméně 140.000 návštěvníků. Konečné počty budou ještě o několik tisíc vyšší.

Kolik přišlo žen, na které byl letos veletrh zaměřen, pořadatelé neví. Autosalon je nejmasovější veletržní akcí v Brně, trvá totiž ze všech nejdéle. Jeho letošní ročník skončil právě včera. Na Autosalonu se představilo 40 světových automobilek, poprvé také italská značka Lancia, která první den veletrhu zahájila prodej v Česku. Poprvé v Brně byly také Lamborghini, Bentley, Spyker a Wiesmann.
Čtyři značky připravily do Brna světovou premiéru svých nových modelů. Francouzský Peugeot přišel s kombi 207 SW, automobilka Seat zase představila Alteu Freetrack, která je určena pro jízdu v lehkém terénu. Pozornost získaly i novinky firem Brisk a Construct. Dalších 70 vozů se představilo ve výstavní premiéře. Celkem v Brně vystavovalo kolem 300 firem. V roce 2008 vystřídají osobní auta náklaďáky a užitkové vozy a veletrh Autotec.
24.červen 2007