Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Na autosalonu v Brně více než 30 značek

Po dlouhých diskusích, doprovázejících přípravu červnového Autosalonu Brno, oznámili tento pátek pořadatelé nabídku akce. V Brně se mají ukázat více než tři desítky značek.  

Své nejnovější modely pro letošní rok představí například Škoda připravující do Brna dvě světové premiéry, KIA přijede s českou premiérou nového „českého“ modelu, prozatím pracovně označovaného jako No 3, Renault představí nový Mégane Grandtour, Honda se ukáže s novým modelem City, uvidíme také Opel a jeho auto roku 2009 – model Insignia. Dále se můžeme těšit na novinky značek jako jsou Volkswagen, Audi, Seat, Hyundai, Ford a řady dalších. Kromě automobilek vyrábějících vozy ve velkých sériích se v Brně objeví i výrobci malosériových značek, jako je například Bentley, Lamborghini, Aston Martin, Spyker, YES a další.
 
„Příprava autosalonu byla poměrně dlouhá, organizátoři nám nakonec slevili z ceny výstavného asi dvacet procent původně uvažované částky. Není to mnoho, například autosalon v Barceloně vyjde koncern VW na méně než pětinu sumy z minulých let. Ale jsme rádi, že se akce v Brně vůbec koná,“ řekl tento pátek šéf jednoho z nejvýznamnějších vystavovatelů, ředitel IVG Rudolf Javurek.
10.květen 2009