Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Na brněnském autosalonu 180 vystavovatelů

Manažer Autosalonu Brno Jiří Čikl, ředitel sekretariátu Sdružení AP Antonín Šípek a tajemník SDA Pavel Tunkl seznámili ve čtvrtek na Žofíně novináře s nabídkou červnové motor show.

„ Jsme rádi, že se autosalon přes všechny problémy nakonec koná. Prodeje nyní táhnou privátní zákazníci a ti mají právo vidět současnou nabídku na jednom místě,“ řekl Pavel Tunkl.
 
Červnového veletrhu na brněnském výstavišti by se mělo i přes hospodářskou krizi zúčastnit 36 automobilových značek. „Před dvěma lety, kdy se konal minulý ročník, jich bylo 39,“ řekl manažer veletrhu Jiří Čikl. Na veletrhu nakonec bude podle něj chybět jedna z přihlášených čínských značek, protože její dopravce uvízl v síti somálských pirátů. Veletrh, který patří mezi nejvýznamnějších akce svého druhu v Evropě, začne 5. června. 
    Na veletrh se přihlásilo 180 vystavovatelů, jejich celkový počet by podle Čikla neměl překročit 200. Před dvěma lety bylo vystavovatelů 300. Čikl očekává 120.000 až 130.000 návštěvníků, zatímco minule jich bylo 140.000. Srovnávání s minulým ročníkem není podle něj možné, protože v době krize výrobci považují účast na veletrzích za příliš nákladný způsob prezentace, a řada z podobných akcí v Evropě se prý proto zrušila nebo byla omezena. 
    Akce bude letos kvůli dopadům hospodářské krize na automobilový průmysl o čtyři dny kratší, než Veletrhy Brno původně plánovaly. Akce začne 5. června tiskovým a odborným dnem a potrvá do 11. června. Tradiční veletrh osobních automobilů se letos navíc rozšíří o kategorii lehkých užitkových vozidel do 3,5 tuny. 
 
    Veletrhy Brno zároveň 5. června otevřou nový pavilon P. Stane se tak během akce nazvané Autosalon Night. Výstaviště bude ten den od 18:00 do 23:00 přístupné zdarma a součástí programu budou i prohlídky nového pavilonu pro veřejnost. Hala má rozměry devadesátkrát 214 metrů zastavěná plocha je téměř 19.000 metrů čtverečních, na výšku má zhruba 12 metrů.
1.červen 2009