Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Na web SOVA zaútočil po sporu s autobazarem hacker

Po zveřejnění kritické informace o brněnském bazaru EuroCar prý byly webové stránky Sdružení na obranu vlastníků automobilů smazány.
 
V článku se hovořilo o tom, že bazar EuroCar slibuje poskytnutí záruky na ojetý automobil. Až na místě se ale kupující dozví, že záruku dostane pouze v případě, pokud si nechá auto prohlédnout v jednom konkrétním servisu a nalezené závady za úplatu odstranit.
V popisovaném případě se jednalo o automobil za cenu 99.000 Kč, s tím že oprava v servisu, která byla podmínkou poskytnutí 12ti měsíční záruky, stála cca 15.000 Kč, tj. více než 15%
původní ceny vozu. Když však následně zákazník zjistil, že automobil byl o tři roky starší, než bazar EuroCar tvrdil ve svém inzerátu na webu, bazar odmítl uznat jeho reklamaci i záruku.
V reakci na článek začal bazar EuroCar SOVě údajně vyhrožovat trestním oznámením pro poškození dobrého jména, pokud článek ze svých stránek do pátku 23. června nestáhne. Sdružení prý má k dispozici právní analýzu, která dokazuje, že se firma dopouští klamání zákazníka a kupní smlouvy na automobily konstruuje tak, aby nakonec slibovanou záruku nemusela poskytnout.
20.červenec 2006