Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Náborovou kancelář Hyundai navštívilo za týden 1000 lidí

O místo v nošovické továrně Hyundai se od otevření náborového centra v Ostravě v minulém týdnu zajímalo přes 1000 lidí, řekl mluvčí automobilky Petr Vaněk. Hyundai chce letos přijmout do výroby asi 1500 lidí, zkušební provoz plánuje zahájit v září. 

Z lidí, kteří zatím přišli do náborové kanceláře, jich podle Vaňka 775 vyplnilo dotazník a zaregistrovalo se do firemní databáze. Tito lidé budou pozváni k testům a pohovorům a poté jim bude nabídnuto konkrétní místo. “Je nám jasné, že ne všichni, kdo se zaregistrovali, se skutečně stanou našimi zaměstnanci, protože si to mohou mezitím rozmyslet, dostat jinou nabídku jinde nebo také neuspět u testů,” uvedl šéf náborového týmu Hyundai Jiří Havlín. “Kdyby ale byla úspěšnost někde kolem 30 procent, byli bychom spokojeni,” dodal.
    Korejský personalista Hong Re-wuk zdůraznil, že je důležité, aby zájem o práci v továrně trval celý rok. “Takovou armádu nejsme schopni přijmout najednou,” doplnil s tím, že náborové centrum hodlá Hyundai provozovat minimálně po dva až tři roky.
    Automobilka Hyundai je investicí za zhruba miliardu eur (v přepočtu současného kurzu asi za 26 miliard korun). Největší jihokorejská automobilka buduje svou první evropskou továrnu v Nošovicích na Frýdecko-Místecku od letošního jara. Po zahájení zkušebního provozu letos v září chce spustit sériovou výrobu v březnu 2009. Postupně chce firma nabrat kolem 3500 zaměstnanců, nyní jich má kolem 600 převážně z ČR.
 

6.únor 2008