Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Letňanské Autoshow ukázalo hlavně luxusní vozy

Poslední prázdninový víkend patřil v Praze hned dvěma automobilovým výstavám. Vedle přehlídky Auta na náplavce se konalo také tradiční Autoshow. Na pražském výstavišti v Letňanech i na Náplavce se byl podívat náš redaktor Karel Beránek.

Náplavce jsme se už věnovali v předchozích zprávách, výstava přinesla několik premiér zákaznicky zajímavých vozů.

Celkově 24 ročník Autoshow byl tentokrát skromnější než předešlé ročníky, jak co do výstavní plochy, tak co do množství exponátů. V jediné hale byly jen dvě desítky expozic s auty dvou desítek značek.

Zahajovací tiskovka Autoshow v Letňanech

Přesto zde byla k vidění řada nevšedních a opravdových lahůdek. Největší byl určitě supersport McLaren Senna, jehož cena se blíží ke čtrnácti milionům Kč.

Bylo zde i několik dalších skvostů, které nejsou každý den k vidění, s cenami nad 5 milionů, jako např. majestátný Rolls-Royce Phantom, luxusní sporťáky Ferrari, Lamborghini či Mercedes-Benz AMG GT. Českou výstavní premiéru zde měl také nádherný, zbrusu nový Chevrolet Corvette, jehož prodej by měl začít ještě před koncem roku.

Díky sportovním vozům, které si bylo možné prohlížet opravdu z blízka, bylo v Letňanech opravdu na co koukat. Příjemným zpestřením bylo i několik dnes velmi oblíbených a žádaných obytných automobilů, ale i tak odcházel nejeden návštěvník zklamaný. Na Autoshow tentokrát totiž bohužel chybělo poměrně dost značek, které mají letos zákaznicky zajímavé novinky.

Doprovodným programem byli určitě potěšeni milovníci vůně pálených pneumatik při driftovacích jízdách a vyznavači tuningu, kteří zde měli o víkendu sraz. Přesto je těžko pochopitelné, proč se konaly dvě konkurující si výstavy v jednom termínu a jen nějakých sedm kilometrů od sebe. Nepomohlo to zřejmě oběma. Na náplavce chybělo luxusní koření každé automobilové výstavy a v Letňanech zase víc aut pro běžné zákazníky.

 

Zdroj: Karel Beránek, Letňany, Náplavka, FOTO: autor
30.srpen 2021