Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Národní finále servismanů VW zná vítěze

Národní finále motivační soutěže Mistrovství světa servisních služeb 2012/2013 značek Volkswagen a Volkswagen Užitkové vozy se uskutečnilo v Mladé Boleslavi.

Nejlepším servisním poradcem se stal Martin Kádner, nejlepším servisním technikem Lukáš Blahut a nejlepším skladníkem David Kocián.

Školicí středisko Porsche Česká republika v Mladá Boleslavi – Kosmonosích přivítalo nejlepší servisní poradce, servisní techniky a skladníky značek Volkswagen a Volkswagen Užitkové vozy v České republice, kteří přijeli prokázat své znalosti a dovednosti v národním finále motivační soutěže Mistrovství světa servisních služeb 2012/2013.

Servisní poradci a skladníci měli na splnění všech úkolů vyhrazeno 30 minut, servisní technici měli k dispozici 45 minut. Testy byly rozděleny do praktické a teoretické části. Servisní poradci si museli poradit s praktickým úkolem a nejlepším možným způsobem zvládnout přímý příjem a reklamaci zákazníka včetně argumentace.

Servisní technici museli osvědčit své diagnostické, systematické a odborné kompetence. Na skladníky čekalo po zvládnutí praktického úkolu vyhledávání dílů v systému ETKA, vyřízení reklamace včetně argumentace a teoretický test z oblasti skladového hospodářství. Ve všech třech oborových skupinách byl pro soutěžící připraven rovněž všeobecný test zaměřený na témata ze světa značek Volkswagen a Volkswagen Užitkové vozy.

V národním finále Mistrovství světa servisních služeb 2012/2013 se na stupních vítězů umístili v kategorii servisních poradců Martin Kádner ze společnosti AMOND Kladno, Zdeněk Nezbeda z Porsche Inter Auto CZ České Budějovice a Josef Kurty z Auto Jarov Praha.

Mezi servisními techniky byli nejlepší Lukáš Blahut ze společnosti Auto Heller Frýdek-Místek, Miroslav Kloud z Auto Strakonice a Radek Chudý z brněnského AZ Servisu. Mezi skladníky pak dominovali David Kocián ze společnosti Porsche Inter Auto CZ v Českých Budějovicích, Miroslav Janota a Robert Kreuzman, oba z plzeňské pobočky Porsche Inter Auto CZ.

Soutěžící, kteří v národním finále obsadili první místo ve svých oborových skupinách, budou v květnu 2013 reprezentovat Českou republiku v mezinárodním finále, v němž předvedou své dovednosti nejlepší servisní pracovníci značky Volkswagen z přibližně 75 zemí celého světa. České barvy bude tedy v posledním kole Mistrovství světa servisních služeb 2012/2013 hájit tým ve složení Martin Kádner (servisní poradce), Lukáš Blahut (servisní technik) a David Kocián (skladník).

Mistrovství světa servisních služeb pořádá pravidelně společnost VOLKSWAGEN AG v rámci své strategie zaměřené na maximální spokojenost zákazníka. Cílem této prestižní soutěže je motivovat pracovníky v servisních službách k získávání a udržování nejnovějších vědomostí, znalostí a dovedností v oblasti technologií, opravárenských postupů a jednání se zákazníky.

25.leden 2013