Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Nejlepší Češi na Dakaru – KM Racing

Tým KM Racing slaví s podporou Toyoty nejlepší umístění mezi českými zástupci na letošním ročníku rally Dakar – Argentina Chile 2010, pochlubil se toto pondělí mluvčí značky Tomáš Vaněk.

Martin Macík, Josef Kalina a Jan Bervic, dokázali přivést pro tým KM Racing a Českou republiku, vynikající 4. místo v kategorii kamiónů, což je zařadilo mezi světovou elitu této mimořádně populární kategorie. Po skončení soutěže zhodnotil situaci Martin Macík, řidič úspěšného kamionu Liaz a zároveň šéf týmu KM Racing: „Už jsem se opravdu těšil, až to skončí. Během celé soutěže jsme dojížděli relativně včas a pohybovali jsme se v popředí startovního pole, což je radikální rozdíl proti tomu, když se jezdí na chvostu a přijíždí se v noci nebo až ráno. Pak se člověk nevyspí a nic nestihne na autě udělat. V tom má špička výhodu. Druhá věc je skutečnost, že jsme dokázali zapracovat na technice. To je veliký pokrok, protože auto vydrželo těžký a dlouhý závod a nemuseli jsme na něm tady zase tolik dělat. V kontextu mého cíle skončit do pátého místa, musím být spokojený. Všechny šrámy se tak budou lépe hojit, než kdybych byl někde dole a ještě pomlácený.“, říká s úsměvem Martin Macík.
 
David Pabiška si veze domů absolutorium nejlepšího Čecha v kategorii motorek a svým 26. místem v této kategorii zaznamenal svůj výrazný posun do elitní světové třicítky.
 
Dušan Randýsek prokázal svou morální a technickou vytrvalostí příslušnost k elitě motorkářů, kteří v kategoriích limitujících technické úpravy a opravy, zvládnou rvát se s elitními jezdci profesionálních stájí.
 
Bohužel smolný byl letošní Dakar pro loňského vítěze v kategorii čtyřkolek Josefa Macháčka, který se po své havárii cíle nedočkal. Po něm museli nedobrovolně opustit soutěž i další dva členové týmu KM Racing Martin Plechatý a Ivan Jakeš.
28.leden 2010