Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Nejlepší dopravce Ústecka je z Chomutova

Nejlepším dopravcem Ústeckého kraje v roce 2012 byla cestujícími zvolena opět společnost Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova, která obhajovala prvenství z loňského roku.

Na druhé příčce se umístila společnost Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova, a.s., třetí pozice patří autobusovému dopravci BusLine a.s. V pátém ročníku ankety Dopravce roku 12 hlasovalo více než 2200 cestujících.

Předání ocenění nejlepším dopravcům Ústeckého kraje proběhlo v rámci slavnostního večera na Zámku Trmice za účasti radního Jaroslava Komínka, zástupců odborné poroty, dopravních společností a médií. Vyhlašovatelem ankety je Krajský úřad Ústeckého kraje, který tímto způsobem usiluje o další zkvalitňování autobusové i železniční přepravy v kraji.

Do ankety byli nominováni všichni dopravci, kteří mají uzavřenou smlouvu o zajištění veřejné dopravy s Ústeckým krajem: ČSAD Slaný a.s., BusLine a.s., Autobusová doprava s.r.o. Podbořany, DP města Děčína, a.s., Veolia Transport Teplice s.r.o., DP měst Mostu a Litvínova, a.s., DP měst Chomutova a Jirkova a.s, Autobusy KAVKA, a. s., DP města Ústí nad Labem a.s., Autobusy Karlovy Vary a. s., České dráhy, a.s., Vogtlandbahn-GmbH.

Kromě hlavní kategorie se udělovala ocenění i ve vedlejších kategoriích – spolehlivost, pohodlí a čistota dopravních prostředků, jednání dopravní obsluhy. O vítězi zvláštní kategorie „Cena poroty“ rozhodli odborníci na dopravu a zástupci kraje.

26.prosinec 2012