Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Nejprodávanějším hybridem Toyoty je Yaris

Toyota Yaris Hybrid se stala za rok 2012 s počtem 46 prodaných vozů nejprodávanějším modelem značky s plně hybridním pohonem.

Přispěla navíc výraznou měrou k prvenství značky Toyota v celkových prodejích vozů s plně hybridním pohonem v ČR za rok 2012. Celkový trh s hybridními vozy v ČR byl v roce 2012 reprezentován 362 prodanými vozy. Toyota s prodejem 128 hybridních vozů se na těchto prodejích podílí více jak třetinou. 

Stejně úspěšný trend pokračuje také v lednu 2013, kdy je Toyota Yaris Hybrid premiantem prodejů hybridních vozů v ČR s registrovanými 12 vozy. Začátkem roku získala navíc Toyota Yaris Hybrid ocenění – titul Zelené Auto roku 2013 v ČR při vyhlašování renomované ankety Auto roku 2013 v ČR.

 „Úspěch modelu Yaris Hybrid vnímáme nyní velmi intenzivně, zejména díky stále vzrůstajícímu počtu objednávek. Veřejnost v České republice stále více oceňuje benefity, které vůz s plně hybridním pohonem poskytuje a začíná tyto vozy plnohodnotně srovnávat s konvenčním pohonem jiných vozů. A pro ty, kteří se právě nyní rozhodují, máme dobrou zprávu. Díky maximální efektivitě ve výrobě se nyní výrazně zkrátila čekací doba na Yaris Hybrid o plné 3 měsíce. I tato skutečnost současnému prodeji nesmírně pomáhá. Úspěšnému modelu Yaris Hybrid však v ČR roste konkurence – náš další, zcela nový model Auris Hybrid. Jeho podíl v celé modelové řadě Auris je nyní téměř 20%., což je velmi slibný výsledek“, říká Martin Peleška, obchodní a marketingový ředitel společnosti Toyota Motor Czech.

Tato slova potvrzuje i evropská statistika prodeje za rok 2012, kde mezi plně hybridními modely značky Toyota je sice nejúspěšnější také Yaris Hybrid s celkovým prodejem 24 384 vozů, ale jen těsně následován modelem Auris Hybrid (23 157 prodaných vozů). Třetí je model Prius (19 241 prodaných vozů).        

 

27.únor 2013