Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Největší showroom Fordu v ČR je v Olomouci

Společnost Cars Morava, autorizovaný dealer Ford, otevřela v Olomouci největší showroom značky o výstavní ploše 600 m2.

Budova nového dealerství, která ze všeho nejvíce připomíná skleněný kvádr, vznikla v rekordním čase. Stavba totiž začala koncem září loňského roku, již 28. května 2009 proběhla kolaudace – a hned následující den byl provoz společnosti Cars Morava slavnostně zahájen.
 
Kromě rozlehlé výstavní plochy má firma také velkou servisní kapacitu s plochou 573 m2. Celá budova se pyšní 660 m2 zasklené plochy, k jejímu vytápění bylo použito 6 km podlahových topných hadic, o propojení počítačů se starají tři kilometry síťových kabelů – a klasických kabelů pro rozvod elektřiny je v budově dokonce 15 km. Z hlediska předvádění a prodeje nových vozů však budova skýtá ještě další možnosti. Majitelé výhledově počítají s vestavbou dalšího skleněného patra, které by výstavní plochu zdvojnásobilo – a to až na úctyhodných 1 200 m2.
 
"Ještě během roku 2009 bychom chtěli prodat asi 80 nových vozů Ford, v dalším roce pak alespoň dvě stě," přiblížil své plány spolumajitel firmy Cars Morava Juergen Macek.
 
Kromě vedení českého Fordu se otevření nového dealerství zúčastnil také prodejní ředitel Ford of Europe, Peter Fleet, na kterého udělala nová firma velký dojem. "Už dlouho jsem neviděl tak pěkné nové dealerství," prohlásil P. Fleet. "Věřím, že si Ford i díky němu v České republice udrží a upevní svou pozici jednoznačného leadera mezi automobilovými importéry!"
20.červen 2009