Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Největším dovozcem letos bude zřejmě opět Ford

Ford Motor Company letos na českém trhu prodá kolem 17.000 osobních a lehkých užitkových aut, což je nejvíce mezi dováženými značkami. Proti loňsku to znamená nárůst o 16 procent. Vyplývá to z údajů automobilky a Svazu dovozců automobilů.

Nejprodávanější značkou na trhu je domácí Škoda, mezi dováženými vozy podle údajů za 11 měsíců patří druhá příčka za Fordem Volkswagenu a následuje Renault.

Podle mluvčího Fordu Martina Linharta se na prodeji aut v závěru roku projevila hospodářská krize. "Zdá se však, že skutečné šetření je zatím vidět spíše ze strany velkých firemních zákazníků, z nichž někteří se rozhodli nákup nových vozů o několik měsíců odložit. U soukromých osob se nám situace jeví spíše jako vyčkávání, zda po Novém roce nebudou ceny ještě nižší," dodal.
 
Ceny na trhu jsou podle zástupců Fordu hodně nízko a každé další snižování, zejména v nižších segmentech, může být rizikové zejména pro ziskovost autorizovaných prodejců. Nejprodávanějším dováženým modelem je Ford Fusion, který tvoří téměř třetinu odbytu dovozce. Následují modely Focus a Fiesta.
27.prosinec 2008