Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Nejvíce aut loni financoval ŠkoFIN

Společnost ŠkoFIN uzavřela v roce 2007 nové smlouvy v hodnotě 12,706 miliard korun (33 146 nových smluv).  Podle vlastních informací je jedničkou na trhu financování automobilů. Firma navíc obhájila druhé místo v žebříčku firem poskytujících operativní leasing. 

ŠkoFIN se soustřeďuje především na financování automobilů, a jak ukazují nejnovější statistiky České leasingové a finanční asociace, je v této oblasti nejlepší na trhu. Nejzajímavější formou financování byl v uplynulém roce pro zákazníky ŠkoFINu opět finanční leasing a to především leasing osobních vozů. Objem 4,814 miliard korun odpovídá celkem 12 917 leasingovým smlouvám. Druhou nejvyužívanější službou se stal finanční leasing lehkých užitkových vozů kategorie N1, kdy při objemu 2,838 miliard korun bylo uzavřeno celkem 5 301 nových smluv, což je o 21 % více než v roce 2006. Tento nárůst znamenal také výrazné zvýšení podílu finančního leasingu lehkých užitkových vozů kategorie N1 na celkovém objemu nových leasingových obchodů, a to z 21 % na 28 %. ŠkoFIN navíc předčil meziročním nárůstem o 33 % v objemu nového financování lehkých užitkových vozů kategorie N1 prostřednictvím finančního a operativního leasingu  meziroční nárůst dosažený v tomto segmentu všemi členy ČLFA, který činil 26 %.

ŠkoFINu se stejně jako v předchozím roce dařilo v oblasti operativního leasingu. Objem nových obchodů se meziročně zvýšil o 8 % na 2,367 miliard korun, přičemž počet nových smluv dosáhl 5 708. Trh v oblasti operativního leasingu vykazuje soustavný růst. ŠkoFINu se stále daří držet krok a navyšovat svůj podíl. ŠkoFIN je partnerem pro více než 300 prodejních míst autorizovaných partnerů koncernové sítě VW AG v oblasti financování. Firma  v roce 2007 podle vlastního vyjádření zatraktivnila produkt financování skladových vozů a uvedla na trh zcela nový produkt Flexiúvěr.I přesto, že se loni ŠkoFIN rozhodl ukončit spolupráci s neautorizovanými obchodníky, financování ojetých vozů neopouští.

17.březen 2008