Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Německo dnes vyčerpalo peníze na šrotovné

Finanční prostředky vyčleněné na německé šrotovné po necelých osmi měsících vyschly. Oznámil to spolkový úřad pro hospodářství a kontrolu vývozu (Bafa), který tuto středu uzavřel svůj portál pro další žádosti.

 Německá vláda už s poskytnutím dalších prostředků na "ekologickou prémii" nepočítá. Ještě v srpnu se díky šrotovnému na největším evropském odbytišti prodalo o 28 procent vozů více než ve stejném období loňského roku.
 
 
Německá vláda na státní prémii ve výši 2500 eur (zhruba 64.000 korun) na koupi nového automobilu a sešrotování nejméně devět let starého vozu vyčlenila dohromady pět miliard eur. Finanční podporu, která byla součástí lednového balíčku na rozhýbání ekonomiky v krizi, čerpaly v Německu téměř dva miliony lidí. V posledních týdnech o prémii žádalo denně 8000 až 9000 osob. 

Internetový portál Bafa, jehož prostřednictvím mohli zájemci o šrotovné žádat, byl dnes uzavřen. Poslední možná žádost byla přijata přesně v 10:14 SELČ. Ještě ve čtvrtek se však bude moci 15.000 zájemců dodatečně zapsat na seznam čekatelů a doufat, že se na ně dostane díky zamítnutí zatím nezpracovaných žádostí.
12.září 2009