Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Nissan představil elektromobil List

Japonská automobilka Nissan Motor Co, představila nový typ elektromobilu a pojmenovala ho List. Vůz dosáhne rychlosti až 140 kilometrů v hodině a na jedno nabití dojede až 160 kilometrů, informovala v neděli agentura Reuters.

Nissan tak udělal krok kupředu ve snaze získat si vedoucí postavení na trhu s elektrickými vozidly. Vůz s názvem List je plně na elektrický pohon, má tak nulové emise. Model
na konci roku 2010 zamíří na trhy v Japonsku, Spojených státech a západní Evropě. Po celém světě by pak mohlo být k dostání v roce 2012. Produkce ekologických vozů by měla dosáhnout zhruba 200 tisíc kusů ročně.

Společnost vůz představila u příležitosti dostavby nového světového ústředí firmy v Jokohamě, která leží jižně od Tokia. Generální ředitel Carlos Ghan přijel na slavnostní otevření právě v modrém prototypu nového vozidla. "Dnes slavíme začátek nové kapitoly v životě naší společnosti," prohlásil Ghan. Nissan se v neděli po 41 letech, kdy měl své sídlo v Tokiu, vrátil do míst, kde automobilka v roce 1933 zahájila své působení.

Vůz na jedno nabití dojede až 160 kilometrů, což je vzdálenost, která podle vedení Nissanu pokryje potřeby dojezdu zhruba 80 procent řidičů na světě.

13.srpen 2009