Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Nissan vyhlásil soutěž pro designéry

Do 27. září probíhá mezinárodní designérská soutěž, kterou společnost Nissan vyhlásila ve spolupráci s webovou stránkou Designboom.com. Cílem soutěže určené pro profesionály, studenty designu i amatéry je navrhnout nové, moderní a neotřelé řešení městského parkování.

Úkolem účastníků soutěže je navrhnout moderní parkoviště ve spojení s motivem Nissanu Qashqai. Návrhy mohou řešit libovolný typ městského parkování  – podzemní, venkovní, v budovách, víceúrovňové – s kreativním využitím tvarů, barev, materiálů, zvuků, stejně jako ramp, symbolů, označení atd. Každý návrh zaslaný do soutěže musí obsahovat záběr modelu Qashqai nebo alespoň jeho časti (zpětná zrcátka, maska chladiče, kola, apod.). Qashqai musí být viditelný ve finálním video ztvárnění, v záběru objektu, na ilustraci nebo výkresu návrhu.
 
Porotu tvoří přední představitelé společnosti Nissan v oblasti designu pod vedením Shiro Nakamury, Senior viceprezidenta a ředitele pro design a značku Nissan Co. Ltd a Alfonsa Albaisy, Viceprezidenta pro design Nissan Europe. Přizván byl také například Alasdhair Macgregor Hastie, kreativní ředitel TBWAG1 pro Evropu, nebo Birgit Lohmannová, šéfredaktorka Designboom.com.
 
Porota udělí ceny za návrhy a studie, které jsou inovační z hlediska formálních či technických aspektů. Cenou za nejlepší návrh je pět tisíc EUR, druhé místo bude ohodnoceno částkou tři tisíce EUR a třetí dva tisíce EUR.
11.září 2009