Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Nissan začal vyrábět Leaf v Evropě

Nissan se ve čtvrtek pochlubil oficiálním zahájením výroby vylepšeného 100% elektromobilu LEAF v Británii.

Nový Nissan LEAF s více než 100 vylepšeními nyní sjíždí z linky v rekordním výrobním závodě v Sunderlandu s využitím zdokonalených lithium-iontových baterií vyráběných v nové továrně ve Velké Británii.

Dnešek znamená vyvrcholení čtyřleté přípravy v závodě a dříve oznámené investice společnosti Nissan ve výši 420 mil. liber. Výroba baterií spolu s výrobou modelu LEAF vytváří pracovní místa pro více než 2 000 lidí v automobilovém průmyslu Velké Británie včetně více než 500 lidí přímo u společnosti Nissan.

Pokračující inovace ve společnosti Nissan znamená, že světově nejprodávanější elektromobil je nyní ještě lepší. Nový LEAF pro rok 2013 má více než 100 vylepšení zaměřených na to, aby technologie nulových emisí společnosti Nissan byla dostupná ještě většímu počtu evropských řidičů včetně delšího dojezdu na hranici 200 km a možnosti dobíjení za poloviční dobu než u první generace modelu LEAF.

Britský premiér David Cameron řekl: „Pro značku Nissan byl loňský rok rekordní – to je nejen důkazem úspěchu automobilového průmyslu ve Velké Británii, ale i  potvrzením jeho konkurenceschopnosti také v globálním měřítku. Vřele vítáme zahájení výroby elektromobilu Leaf a baterií v Sunderlandu. Tato investice ve výši 420 milionů liber podpoří celkově přes 2 000 pracovních míst v automobilovém sektoru včetně 500 míst přímo v továrně Nissan v Sunderlandu a pomůže lidem v celé oblasti. Vláda se zavázala investovat 400 milionů liber udělat z Velké Británie vedoucí trh s ekologickými vozy a společnost Nissan ukazuje všem svou jistotu, a cit pro podnikání stejně jako Velká Británie svoji otevřenost pro obchodní příležitosti.”

Tato historická událost přichází, když výrobní závod Nissan v Sunderlandu oslavuje výrobu více než sedmi milionů vozů od zahájení provozu v roce 1986. V loňském roce vyrobil 510 572 vozidel, takže se stal první automobilkou ve Velké Británii, která vyrobila více než půl milionů vozů za jeden rok.

O výrobním závodu Nissan v Sunderlandu

Výroba v závodě Nissan Sunderland byla zahájena v září 1986. Od té doby jsou celkové vytvořené a oznámené investice přes 5,3 miliardy liber a celkový objem výroby činí více než 7 milionů kusů. 80% výroby se vyváží na trhy do 97 zemí. Aktuální modelová sestava zahrnuje Qashqai, Qashqai+2, Juke a Note. Po zahájení výroby modelu LEAF bude nastávající výroba zahrnovat také nový Nissan Note, Nissan Qashqai další generace a nový luxusní kompaktní model pod značkou Infiniti.

 

28.březen 2013