Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Nošovice zahájí druhou směnu asi v květnu

Automobilka Hyundai Motor Manufacturing Czech zahájí druhou směnu nejdříve v květnu. Továrna zahájila výrobu loni na podzim. Dosud pracovala jen na jednu směnu. Počátkem roku navíc kvůli malé poptávce zkrátila pracovní týden. Od začátku března nabrala asi 150 lidí k přibližně 1760 pracovníkům, které zaměstnávala koncem února, řekl mluvčí automobilky Petr Vaněk.

 Hyundai v letošním roce plánuje v Nošovicích na Frýdecko-Místecku vyrobit asi 160.000 aut, což je o 25.000 méně než firma původně předpokládala. "Vzhledem k pozdějšímu startu druhé směny není možné původně plánovaného čísla dosáhnout," vysvětlil mluvčí. Loni od zahájení výroby 3. listopadu do konce prosince vyrobil asi 12.000 vozů. 

Počet pracovníků se podle mluvčího bude průběžně doplňovat, přesné číslo zaměstnanců, kteří nastoupí na druhou směnu, tak není možné jednoznačně určit. Nábor zaměstnanců továrna kvůli ochlazení poptávky zastavila počátkem roku, kdy také musela omezit výrobu v některé dny a nechat zaměstnance doma s náhradou mzdy. 

Závod Hyundai v Nošovicích v současné době podle Vaňka pracuje ve standardním režimu pětidenního pracovního týdne, o případném zavedení pracovních sobot zatím vedení firmy podle Vaňka nerozhodlo.

28.březen 2009